На Львівщині вшанували жертв трагедії Саліни

Комуністичний режим закатував 22 тисячі людей.

08.07.2024
На Львівщині вшанували жертв трагедії Саліни

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, трагедії Саліни – 83 роки. Коли у 1941 paдянський союз відступав, НКВДисти розстріляли, закатували та скинули у соляну шахту поблизу Добромиля понад 3500 наших земляків. Декого поховали живцем. Тоді лише за тиждень на заході України вбили 22 тисячі людей.

«Непокаране зло – перероджується. Сьогодні воно має обличчя pociї. І методи ті самі. Про це свідчать братські могили у Бучі, Ірпені, Маріуполі, Лисичанську, інших наших містах і селах, куди вдерся окупант. Відплата вже почалася. Над цим щодня працюють наші Захисники і Захисниці. Вічна пам‘ять жертвам Саліни й усім людям, які стали невинними жертвами paдянського та пyтiнcькoгo теpopy. Маємо памʼятати про них і постійно свідчити про ці злочини. Mocквa впaде! Україна – буде!», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Довідково:

За радянського часу до 80-х років поблизу містечка Добромиль на Старосамбірщині знаходився відомий лікувальний санаторій. Його побудували на території соляних шахт. Соляні ванни особливо корисні астматикам і туберкульозникам.

До німецько-радянської війни тут не відпочивали, а важко працювали, протягом десятиліть видобуваючи сіль. Тамтешня сіль була відома далеко за межами Галичини.

Урочище з соляними шахтами у народі віддавна називалося Саліна. Латиною – Солона.

Нині для довколишніх мешканців слово Саліна викликає лише почуття жаху. В червні 41-го року в одній із шахт виявили тисячі трупів. 70 років тому, 26 червня 1941-го, з’ясувалося, що одну з чотирьох шахт каральні органи радянської влади тоді використовували як могильник для неугодних мирних українців.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.