Художники з чотирьох країн створюють 20-метровий стінопис у Львові

Митці зі США, Великої Британії, Литви та України на 20-метровій стіні намалюють сім різних малюнків, які в результаті складуться в одне велике панно

04.07.2024
Художники з чотирьох країн створюють 20-метровий стінопис у Львові

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради.

Створення панно у Львові відбувається у рамках проєкту “MaLonNY” – постійного фестивалю вуличного мистецтва та музики та творчого симпозіуму, який з 2014 року проводиться в литовському місті Маріямполе.

Для створення муралу до Львова приїхало сім митців: Джуді Тувалетстіва (США), Джефф Вудбері (США), Філіп Ґрізвуд (Велика Британія), Єва Воронецькіте (Литва), Ірина Водолажченко (Україна), Маша Шанго (Україна) та Рей Барткус (Литва/США). Кожен митець малює свою частину стіни в своєму стилі, однак так вийшло, що композиційно всі малюнки складаються у єдине «Дерево життя».

Впродовж 5 днів (з 1 по 5 липня) на стіні біля дитячого майданчика розміром 20 на 10 м художники малюють свої роботи.

«Я дуже радий, що нам це вдалося, що митці погодились, що вони захотіли приїхати. Всі дуже щасливі, можете запитати в них чи побачити по них. Я дуже радий, що цей проєкт стався. Моя ціль, насправді, в тому, щоб робити його регулярно, кожного року.

Ми маємо схожий проєкт в Маріямполі, в Литві. Він існує вже 11 років. Моя мрія мати такий же тривалий проєкт тут. Можливо не лише у Львові, а й в інших містах. Також будемо запрошувати більше митців з інших країн. Ми до цього йдемо», – наголосив Томас Іванаускас, аташе з питань культури Посольства Литовської Республіки в Україні.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.