Завод братів Медведчука та Козака на Львівщині перейде у власність держави

ДБР передало в управління Національного агентства з виявлення активів завод з виробництва цегли на Львівщині, кінцевими власниками якого є рідні брати екснардепів Віктора Медведчука та Тараса Козака — Сергій Медведчук та Богдан Козак.

28.06.2024
Завод братів Медведчука та Козака на Львівщині перейде у власність держави

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Підприємство, яким Сергій Медведчук та Богдан Козак управляли як бенефіціарні власники, роками ухилялося від сплати податків. У результаті до державного бюджету не надійшло понад 75 млн грн.

Згідно з рішенням, у державну власність перейде майновий комплекс заводу: чотири позашляховики, два екскаватори, трактор, автонавантажувачі, земельні ділянки загальною площею понад 10 га, нежитлові приміщення площею понад 31 тис. квадратних метрів, виробнича лінійка — цех з виготовлення цегли та інше майно. Раніше ДБР передало ЗСУ арештований автопарк підприємства вартістю понад 1 млн доларів.

Крім того, наклали арешт на майно братів Віктора Медведчука та Тараса Козака, яке вони встигли переписати на найближчих родичів чи підставних осіб. Зокрема, у квітні 2022 року Богдан Козак, дізнавшись що ДБР проводить розслідування, уклав 30 договорів купівлі-продажу та чотири угоди дарування на майно вартістю 3,5 млн доларів. Він переоформив на матір чотири квартири у Києві, квартиру у Львові та будинок на Самбірщині, а також дві земельні ділянки площею майже 0,5 га.

“Цивільна дружина брата Козака стала власницею двох квартир, двох паркінгів та нежитлового приміщення у Львові. Іще три будинки у Львові та три земельні ділянки перейшли у власність наближених осіб“, — йдеться у повідомленні.

За фактом ухилення від сплати податків чоловікам повідомили про підозру ( ч. 3 ст. 212 КК України). Наразі триває процедура передачі майна до АРМА.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.