У Львові художники відновлюють унікальну мозаїку

Над полотном працюють шестеро художників, а всі роботи фінансує власник приміщення.

21.06.2024
У Львові художники відновлюють унікальну мозаїку

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

“Півтора місяця тому розпочався процес відтворення мозаїки, що була тут історично і яку створив Богдан Сойка. Вдалося залучити шістьох найкращих майстрів з Академії мистецтв, які мають відповідний досвід. Плануємо, що за кілька місяців зможемо представити громадськості повноцінно відтворену мозаїку”, — розповіла керуюча справами виконкому ЛМР, керівниця робочої групи з питань збереження мозаїчних творів на території Львова Наталія Алєксєєва.

Для того, щоб пришвидшити процес відновлення та зробити його більш якісним, кожен з майстрів відтворює окремий елемент панно, а потім переносить його на стіну.

“Ці зображення надрукували в натуральну величину на картонних планшетках. Далі на ці планшетки кладуть смальту, підібравши відповідну кольорову палітру. Тоді планшетки, як пазли, викладаємо на стіні. Швів видно не буде — на стіні буде одне суцільне полотно. Якби це робили одразу на стіні, то це дещо сповільнювало б роботу”, — пояснив викладач Львівської національної академії мистецтв Василь Сивак.

Щоб мозаїка була максимально наближеною до оригіналу, спеціалісти шукають по всій Україні смальту періоду, коли творив Богдан Сойка. Попри це, розташування панно вирішили змінити — замість стіни у вестибюлі на першому поверсі її розмістять на другому.

Нагадаємо, мозаїку “Інформаційний простір“ художника Богдана Сойки у будівлі видавництва “Вільна Україна”, що на вулиці Володимира Великого, 2, знищили у вересні 2023 року.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.