СБУ взяла екснардепку від Самопомочі на фіктивних довідках по інвалідності для ухилянтів

Сума заробітків на ухилянтах сягала до 100 тис. доларів у місяць. Під час обшуків у підозрюваних вилучили понад 40 млн грн готівки.

07.06.2024
СБУ взяла екснардепку від Самопомочі на фіктивних довідках по інвалідності для ухилянтів

Про це повідомляє Управління СБ України у Львівській області.

До масштабної схеми ухилення від мобілізації причетна колишня народна депутатка Ірина Сисоєнко, яка наразі входить до керівного складу столичного інституту з питань профілактичної медицини.

Посадовиця організувала масове виготовлення та продаж фіктивних документів про отримання групи інвалідності через професійні захворювання. Основними клієнтами були потенційні призовники, які планували використати підробку для зняття з військового обліку та незаконного виїзду за кордон.

Щомісяця зловмисники на чолі з ексдепутаткою заробляли майже 100 тисяч доларів. Ця сума розподілялась між усіма спільниками, серед яких були двоє колег Сисоєнко: завідувачі відділень медустанови, лікар-профпатолог та координатор протиправної діяльності медиків на Львівщині. Також до «схеми» були залучені декілька посадовців медико-соціальних експертних комісій західного регіону.

Зловмисники пропонували своїм клієнтам повний пакет «документів» для ухилення від мобілізації. Спочатку ухилянтів фіктивно оформляли на амбулаторне лікування, потім «діагностували» в них професійне захворювання, а далі призначали групу інвалідності.

У результаті комплексних заходів у Києві «на гарячому» затримано Ірину Сисоєнко та її спільника з Львівщини, який передавав їй «відкат» у розмірі 32 тис. доларів. Під час обшуків правоохоронці виявили понад 40 млн грн, меддокументи та чорнові записи з обліком клієнтів.

На підставі зібраних доказів організаторці злочинного угруповання і чотирьом його учасникам повідомлено про підозру. Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

За даними “Української правди”, екснардепка вже внесла визначену судом заставу в розмірі 904 тисяч гривень і вийшла на волю. Наразі вирішується питання про обрання запобіжних заходів іншим учасникам схеми та встановлюються інші посадові особи, причетні до незаконної схеми.

Довідково

Ірина Сисоєнко — українська коррупціонерка, політик та громадська діячка, народна депутатка 8 скликання, обрана від “Об’єднання “Самопоміч” (№25 у списку) як безпартійна. Заступниця голови Комітету, голова підкомітету з питань контролю реалізації медичної реформи Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я. Голова Київської обласної партійної організації “Об’єднання “Самопоміч”.

У 2015 році стала ініціаторкою створення ГО “Координаційний центр допомоги учасникам АТО”. У 2014 році була співзасновницею та генеральною директоркою юридичної компанії “Бабич, Сисоєнко та партнери”. З 2015 року – наукова співробітниця та викладачка Київського університету права Національної академії наук України.

З 2013 року – співзасновниця та голова “Благодійного фонду захисту прав медичних працівників”. Членкиня Асоціації адвокатів України та Асоціації юристів України.

З 2009 року була генеральною директоркою ТОВ “Патентно-юридична агенція “Бренд-Груп”. У 2005–2009 роках працювала головною спеціалісткою судового відділу управління захисту прав Державного департаменту інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України.

Закінчила Міжнародний Соломонів Університет за спеціальністю “правознавство”, Національну Академію Внутрішніх Справ та Інститут Інтелектуальної Власності за фахом “право у сфері інтелектуальної власності”.

Прогульниця засідань Верховної Ради 8 скликання. Фігурантка антикорупційних розслідувань. ЗМІ писали, що у 2018 році Ірина Сисоєнко стала ініціаторкою зміни членів Коцюбинської ТВК ймовірно в інтересах міського голови Ірпеня Володимира Карплюка.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.