На Львівщині вшанували пам’ять Героїв України

23 травня у День Героїв Львівщина вшановує пам’ять всіх українців, які пожертвували власним життям у боротьбі за свободу та незалежність України. Пам’ятний захід відбувся на Личаківському кладовищі.

23.05.2024
На Львівщині вшанували пам’ять Героїв України

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, представники влади, духовенство, родини загиблих військовослужбовців, громадськість вшанували пам’ять Героїв російсько-української війни на Марсовому полі, поклали квіти до Меморіалу УПА.

Опісля присутні вирушили на поле почесних поховань №67, де спочивають Герої Небесної Сотні, а також поле поховань №76.

«У якому місті чи селі України ви б не були, знайдіть час, щоб вклонитися тим, завдяки найбільший пожертві кого ми маємо країну. Якщо не можете зробити це фізично, помоліться, згадайте їхні історії. А разом з тим, наш обовʼязок – задуматись, що кожен з нас повинен зробити персонально для того, аби у нашої держави було завтра. Лицарі Київської Русі, козаки Гетьманської Доби, гайдамаки, опришки, січові стрільці, вояки Армії УНР, УГА, ОУН, УПА, Герої Небесної Сотні, Герої АТО, ООС, Герої російсько-української війни, яка зараз триває. Памʼятаємо про всіх українських Героїв. Їхні вчинки назавжди записані в історію нашої держави. Їхні імена назавжди у наших серцях», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Про цей день в історії:

Ідея свята виникла у міжвоєнні роки в середовищі українських націоналістів, аби гідно вшанувати пам’ять борців, які відстоювали незалежність та вільний вибір України. Дату 23 травня обрали з огляду на те, що 23 та 25 травня вбили лідерів українського визвольного руху Євгена Коновальця та Симона Петлюру. Також у травні за суперечливих обставин у Києві загинув ідеолог українського самостійництва Микола Міхновський.

Свято Героїв під час Другої світової війни та після її завершення активно відзначали учасники визвольного руху та українці в діаспорі. Вперше офіційно його запровадили постановою ІІ Великого Збору ОУН, який відбувся у квітні 1941 року в Кракові.

Після 1991-го року традиція відзначення Дня Героїв почала відроджуватися, передусім у на заході України. Особливої актуальності воно набуває в наш час, адже з 2014 року українці відстоюють територіальну цілісність та право на вільний вибір розвитку своєї держави у війні з російською федерацією.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.