У міськраді Львова пропали 20 млн грн на морфлот

Голова бюджетної комісії ЛМР Наталія Шелестак заявила, що мерія досі не має звіту, як були витрачені 20 млн грн, які на сесії в грудні минулого року виділили на допомогу військово-морським силам України.

18.05.2024
У міськраді Львова пропали 20 млн грн на морфлот

Про це депутатка заявила в ефірі програми “Go про” Олега Радика на Першому Західному.

У кінці 2023 року на сесії Львівської міськради підтримала виділення 20 млн грн на відновлення вітрил для фрегату «Дружба». Звернення надійшло від Інституту Військово-Морських сил «Одеської морської академії».

За словами Шелестак, наразі у міській раді не знають, куди витратили вказані кошти.

«До нас звернулась одеська академія з проханням надати 20 млн грн на вітрила для фрегату «Дружба». Він багато років не виходив у море і вони мали намір його використовувати як навчальний, просили гроші на вітрила та навігацію, загальний запит був на 42 млн грн. Ми його відхилили (бюджетна комісія ЛМР, – ред), але Андрій Іванович  вирішив інакше і, всупереч регламенту, кошти виділили. Ми не знаємо, куди витрачені кошти, тому якщо вони не нададуть звіт, який мали надати до 1 квітня, я буду змушена звертатись письмово не лише до них, а й в правоохоронні органи. Я вимагаю, щоб ми знали, на що ті 20 млн грн були витрачені», – наголосила Шелестак.

До слова, 14 грудня минулого року сесія міськради підтримала виділення 20 млн грн на допомогу військово-морським силам України. Депутати в залі заявляли, що не бачили жодного звернення, а голова бюджетної комісії Наталія Шелестак була проти виділення коштів за усним зверненням в той час, коли не вистачає коштів на письмові запити, в яких вказані конкретні необхідні речі для фронту.

Довідково

Фрегат «Дружба» — навчальний трищогловий барк (судно з повним вітрильним озброєнням). Станом на 2021 рік — єдиний вітрильник України.

Корабель завдовжки 108 метрів. Висота його щогл — майже 50 метрів, а вітрила управляються виключно вручну. Вітрильник «Дружба» неодноразово ходив у похід в іноземні порти, серед найвідоміших — у 1990 році на борту зі 120 курсантами Одеської морської академії він відвідував США.

Після розпаду СРСР було прийняте рішення переобладнати «Дружбу» з навчального на туристичне судно.

У 2013 році підіймалося питання про його ремонт, що мав відбутися у Севастополі, але через агресію РФ та тимчасову окупацію Криму цього реалізувати не вдалось.

У червні 2021 року командувач Військово-Морських Сил України контр-адмірал Олексій Неїжпапа почав переговори з МОН України та керівництвом НУ«Одеська морська академія» щодо передачі фрегата «Дружба», який багато років простоює в Практичній гавані Одеського порту.

29 жовтня 2021 року Володимир Зеленський заявив, що фрегат відремонтують та передадуть інституту військово-морських сил Одеської морської академії.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.