У Львові прооперували 13-річного сироту зі вродженою вадою обличчя

Однолітки називали Дмитра кривоносий через вроджену ваду – розщілину губи і піднебіння, яка вплинула на все обличчя.

07.05.2024
У Львові прооперували 13-річного сироту зі вродженою вадою обличчя

Про це повідомляє Міжрегіональний центр лікування дітей з розщілинами губи і піднебіння.

Дмитрик з братом Максимом жили разом з мамою, яка випивала й нехтувала материнськими обовʼязками. У 2023 році жінка померла від цирозу печінки, отож двоє дітей залишилися сиротами. Хлопці потрапили в інтернат, а звідти – у родину Мирослави і Олега з Ковеля. У подружжя не було власних дітей, тож в якийсь момент пара вирішила заопікуватися дітьми, які через війну втратили рідних батьків.

“Коли почалася війна, ми вирішили, що візьмемо дитину в родину, адже ми чули, що до нас евакуйовують цілі дитбудинки. Якось нам зателефонували і повідомили про двох старших братиків. Ми поїхали знайомитись і зрозуміли, що заберемо їх обох. Старших дітей не дуже спішать усиновлювати, тож ми розуміли, що хлопцям не світить родинне тепло. Чому ми взяли дитину з вадою обличчя? Бо добре розуміли, що Дмитрика з його вадою ніхто не візьме”, – пригадує мама Мирослава.

Так Дмитрик і Максимко потрапили у родину.

“Батьки не гаяли часу і почали шукати допомогу для старшого, так родина потрапила у наш Центр невипадково саме тоді, коли тут працювали провідні американські щелепно-лицеві хірурги зі США з благочинною місією”, – зазначили у медзакладі.

Розщілина була складна, але хірургам вдалося закрити її за один етап, одну операцію. Втручання минуло успішно.

“Коли Дмитрик прокинувся після операції, то його першим питанням було, чи рівний у нього ніс. Я підтвердила, він просто щасливий. За 3 дні у лікарні він дуже сумував за братом і просив мене, щоб Максим йому подзвонив, бо він уже скучив”, – каже мама хлопців.

Зазвичай такі операції роблять дітям до року, але у випадку Дмитра операція зі закриття дефекту піднебіння і губи була неможлива через материнський недогляд. Функцію та естетику відновили, однак краще звертатися до хірургів вчасно, оскільки це дає найкращий результат.

“Хірурги в один голос кажуть, що у Дмитрика все буде добре, тож причин для образливого прізвиська уже не буде”, – підсумували у дописі.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.