39-річній жінці у Львові виконали вже четверту пересадку нирки

Марина Бесарабчик з Житомирщини з 10 років бореться з нирковою недостатністю. Їй тричі виконували пересадку за кордоном.

02.05.2024
39-річній жінці у Львові виконали вже четверту пересадку нирки

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

У Марини відмовили нирки, коли їй було 10 років. Єдиним шансом на життя для неї була трансплантація донорського органу. Дві перші нирки не прижились, а третій донорський орган функціонував аж 20 років. За словами медиків, це хороший показник. Утім, три роки тому нирка перестала працювати. Її функції замінила процедура гемодіалізу.

“Це не життя, а існування. Ти не можеш десь поїхати, а мусиш через день по три години лежати на діалізі, де тебе постійно колють великими голками. Час йде, а здоровий орган усе не знаходять. Це з’їдає, бо здається, що організм не витримає і це може бути твій останній діаліз”, — ділиться Марина.

Увесь цей час жінка перебувала в листі очікування. У Всесвітній день нирки про Марину вийшов сюжет у новинах. І вже наступного дня автоматизована система ЄДІСТ обрала її як реципієнта на пересадку нирки від посмертного донора.

Операцію виконали хірурги Центру трансплантології Першого медоб’єднання Львова. Нирка запрацювала на операційному столі.

На 12 добу після трансплантації Марину виписали з лікарні. Наразі жінка потребує спостереження, тому тимчасово живе у Львові. Проте мріє якнайшвидше повернутися додому.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.