Львівський суд оштрафував священика УПЦ МП, який роздавав проросійські книжки

Личаківський районний суд Львова визнав винним 44-річного Олександра Іванченка у розпалювання національної та релігійної ворожнечі. Обвинувачений був на посаді диякона Свято-Георгіївського храму, що на вулиці Тараса Бобанича (колишня Короленка) у Львові.

29.04.2024
Львівський суд оштрафував священика УПЦ МП, який роздавав проросійські книжки

До обов’язків священника належав контроль за парафіями, які входять в структуру Львівської єпархії УПЦ МП. У листопаді 2022 року Олександр Іванченко перебував у приміщенні Свято-Георгіївського храму й роздавав відвідувачам церкви книги «Современный Украинский вопрос и его решение согласно божественным и священным канонам». Цю літературу видали 2020 року в столиці Кіпру Нікосії. Книжки, які роздавав священик, мають ознаки російської пропаганди, спрямованої проти основ національної безпеки України, повідомляє Zaxid.net.

Під час досудового розслідування Олександр Іванченко визнав провину й 15 квітня 2024 року уклав угоду про визнання винуватості. Диякон погодився заплатити штраф.

Суддя Григорій Жовнір визнав винним Олександра Іванченка у розпалювання національної та релігійної ворожнечі (ч. 1 ст. 161 ККУ) та призначив його 3,4 тис. грн штрафу. Також священик сплатить понад 15 тис. грн за судові експертизи. Вирок можна оскаржити у Львівському апеляційному суді.

Олександр Іванченко є уродженцем Луцька Волинської області. З 2003 року він переїхав до Львова. У 2015 році його висвятили на священика.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.