На Львівщині ліквідовують наслідки аварійного обвалу берега річки Стрий

31 березня у Стрию Львівської області стався зсув земляної дамби над річкою.

16.04.2024
На Львівщині ліквідовують наслідки аварійного обвалу берега річки Стрий

Небезпека зсуву полягає в тому, що берег річки Стрий знаходиться близько до житлових будинків. Зокрема, зсув відбувся між відокремленим підрозділом ТМО “Стрийська міська об’єднана лікарня” та ТЦ “Епіцентр К”.

Розмита ділянка дамби має тенденцію до збільшення та швидкого погіршення ситуації, враховуючи наближення сезонного підйому рівня води у червні-липні. В цій частині річки Стрий рівень води в критичні моменти може підійматися до 6,5 метрів.

“Якщо ця дамба обвалиться, весь великий потік води, а на вершинах гір є ще сніг — і цей сніг як піде разом з тією великою кількістю води. Рівень води підніметься і, коли дамба обвалиться, затопить весь житловий масив, житловий будинок, лікарню. Ми хочемо відвести основне русло води від дамби. Відвести її на дальшу відстань”,розповів “Суспільному” начальник Стрийського міського управління житлово-комунального господарства Ігор Пастущин.

Станом на 16 квітня в місті працюють над укріпленням берегової лінії.

“Сьогодні ми відвели швидкість течії, русло якої підмивало в місті дамбу. Зроблений новий прокол.

Зараз ми завершуємо загату (ред. – споруда для затримання руху води в річці), щоб річка пішла в нове русло”, – розповів міський голова Стрия Олег Канівець.

Також він додав, що старе русло почало міліти, оскільки загата служить для того, щоб знизити течію та швидкість води.

Окрім того, берег річки укріплюють великим камінням та розчищають місцевість, аби техніка змогла привезти матеріали.

До слова, у Стрийській міськраді виділили 3 мільйони гривень з резервного фонду на аварійно-відновлювальні роботи.

Нагадаємо, зранку 31 березня Росія атакувала Україну крилатими ракетами з бомбардувальників Ту-95 із Саратовської області. Близько 5.50 ранку ракети пролетіли над Львовом кількома хвилями. Згодом влада області повідомила, що ракети пролетіли Львів та вдарили по Стрию. Це місто було об’єктом російських ударів протягом кількох останніх атак. Зокрема, 29 березня туди Росія вдарила двома “кинджалами”, а під час атаки 24 березня – по газових об’єктах Стрийщини.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.