У Львові медики врятували 8-річну дитину з ускладненням вітрянки

Вітрянка спровокувала пневмонію у дівчинки. Права легеня дитини була вкрита гноєм, який потрапляв у плевральну порожнину.

09.04.2024
У Львові медики врятували 8-річну дитину з ускладненням вітрянки

Як повідомили у Першому ТМО Львова, наприкінці грудня 2023 року Маргарита захворіла на вітрянку. За тиждень у дівчинки з’явився кашель і задишка, її госпіталізували до інфекційної лікарні. Медики з’ясували, що через вітряну віспу організм ослаб і Маргарита захворіла на пневмонію.

Медики виявили, що права легеня дитини оповита гноєм, а в органі прогнив утвір, через який гній і повітря потрапляли у плевральну порожнину.

“Плевральна порожнина — це так звана коробка, у якій знаходяться наші легені. Не можна допускати того, щоби туди потрапляло повітря, гній — тим паче. Через те, що в Маргаритки у плевральній порожнині був і гній, і повітря, права легеня вже не могла нормально функціонувати. Орган не стискався і не розправлявся при диханні, як би це мало бути в нормі”, — розповідає завідувач хірургічного відділення лікарні святого Миколая Денис Конопліцький.

Оперувати, за словами лікарів, потрібно було негайно, адже інфекція загрожувала життю дівчинки.

Медики очистили легеню й плевральну порожнину від гною через три проколи по п’ять міліметрів. Тиск знизився і легеня розправилась. Щоби прогнилий утвір затягнувся, лікарі встановили дренаж, за допомогою якого продовжили відсмоктувати гній і звільняти легеню.

Внаслідок втручання гній повністю вийшов, а утвір затягнувся. Легені дівчинки функціонують нормально й вона може повноцінно дихати, тож її виписали з лікарні.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.