Гросмейстер зі Львова читає лекції російською мовою дітям з України в Іспанії

Український шахіст Василь Іванчук несподівано потрапив у мовний скандал.

07.04.2024
Гросмейстер зі Львова читає лекції російською мовою дітям з України в Іспанії
На фото Василь Іванчук

Про це повідомила Анна Ковальська.

У місті Аліканте в Іспанії міжнародний гросмейстер Василь Іванчук читав лекцію дітям-біженцям з України, до яких також доєдналися й іспанські школярі. Однак відомий шахіст спілкувався російською. Це викликало неабияке обурення серед людей.

Незрозумілим залишається й те, для чого Іванчуку був потрібен перекладач з іспанської?! Як відомо, шахіст вільно спілкується англійською та іспанськими мовами.

У соцмережі люди активно обговорюють та коментують такий вчинок гросмейстера.

Довідково:

Василь Іванчук –  міжнародний гросмейстер. Народився 18 березня 1969 року в Копичинцях на Тернопільщині. Батько навчив Василя грати в шахи, коли тому було шість років. Розвитку логіки сприяла мама, вчителька фізики. Шахіст ще з дитинства мав чудову пам’ять, наприклад, пам’ятав усі партії рекордного матчу на першість світу – 48 партій.

У 16-річному віці став першим на юніорському чемпіонаті СРСР і посів третє місце в українській першості. Закінчив шаховий факультет Львівського інституту фізкультури.

Переміг у першості Європи 1986-1987 року серед юнаків, потім показав блискучий результат на відкритій першості Нью-Йорка 1988 року, де пройшов 9 турів без поразок і випередив Б. Ларсена, Е. Торре, Р. Бірна, Ф. Георгіу та інших гросмейстерів.

Усього за три роки (1989–1991 рр.) Іванчук буквально ввірвався в шахову еліту, ставши за рейтингом третім шахістом світу.

У 1990 році він очолив збірну СРСР на Всесвітній олімпіаді в м. Новий Сад, ставши чемпіоном шахових Олімпіад.

Віце-чемпіон світу за версією ФІДЕ 2002 року. Чемпіон Європи 2004 року. Чемпіон світу з бліцу 2007 року. Чемпіон світу зі швидких шахів 2016 року. Триразовий переможець супертурніру в Лінаресі. Чотириразовий переможець шахових олімпіад: 1988 і 1990 років у складі збірної СРСР, 2004 і 2010 років — збірної України.

Один із найсильніших українських шахістів усіх часів, у 1990–2000-х роках входив у десятку найкращих шахістів планети. На думку фахівців, один із «геніїв шахів».

25 грудня 2011 року у Львові Василь Іванчук відкрив свій шаховий клуб-школу для дітей віком від 5 до 16 років.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.