9 нових навчально-практичних центрів створять на Львівщині

На навчально-практичні центри скерують понад 80 млн грн, з яких майже 55 млн грн – це кошти відновленої у 2024 році державної субвенції, 10 млн грн – фінансовий ресурс обласного бюджету, решта – кошти місцевих бюджетів та спецфонд закладів.

26.03.2024
9 нових навчально-практичних центрів створять на Львівщині

Про це під час брифінгу 25 березня повідомив начальник відділу інновацій, професійної, фахової передвищої та вищої освіти департаменту освіти і науки Львівської ОВА Іван Пикус.

«Наша область зараз має найбільшу в Україні мережу навчально-практичних центрів – 45. Ще 9 плануємо створити в 2024 році. У нових навчально-практичних центрах готуватимуть спеціалістів у галузях металообробки, машинобудування, автотранспорту, художніх ремесел, громадського харчування. Плануємо, зокрема, реалізацію масштабного проєкту зі створення опорної кухні на базі одного із закладів профтехосвіти», – розповів Іван Пикус.

За його словами, Львівщина навіть без державної субвенції у 2022-2023 роках не зупиняла процес створення навчально-практичних центрів, змінюючи традиційну філософію сприйняття профтехосвіти.

«Загалом по області в 47 закладах профтеосвіти навчається більше 20 тис. студентів. Фахівці з профтехосвітою затребувані на ринку праці та потрібні для відновлення і розбудови економіки України», – наголосив Іван Пикус.

Довідково:

Навчально-практичні центри (НПЦ) – це частина приміщень закладу професійної освіти з новим обладнанням та технікою. Там учні проводять практичні заняття, а дорослі – підвищують кваліфікацію або перенавчаються.Створення НПЦ розпочалось у 2016 році.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.