На Львівщині судили мобілізованого, який відмовився воювати

Сихівський райсуд Львова засудив до трьох років в’язниці уродженця Нового Роздолу Львівської області, який отримав повістку, однак відмовився їхати на фронт.

19.03.2024
На Львівщині судили мобілізованого, який відмовився воювати

25 вересня 2023 року уродженець Нового Роздолу Ігор М. пройшов ВЛК, яка визнала його придатним до військової служби. Але того ж дня він відмовився отримувати бойову повістку про призов на військову службу під час мобілізації на особливий період. На відправку до військової частини чоловік також не прийшов, повідомляє Lviv.media.

Суд допитав чоловіка і той пояснив, що ухилився від призову на військову службу під час мобілізації з особистих міркувань, оскільки не готовий вбивати людей. Вказав, що він фізично здоровий, однак проти війни. Чоловік також визнав, що готовий за свої дії нести кримінальну відповідальність та визнав інкриміновані йому звинувачення.

Зрештою суд визнав його в ухиленні від мобілізації та призначив мінімальний термін ув’язнення, передбачений цією статтею, тобто три роки. Суд пояснив ухвалення такого вироку тим, що Враховуючи конституційний обов`язок громадян України, те, що «ухилення від захисту Батьківщини в період воєнного стану під час військової агресії ворога свідчить про підвищену суспільну небезпечність вчиненого кримінального правопорушення, створює загрозу для безпеки держави у сфері оборони, може призвести до підриву військової дисципліни, розлагодженості дій, спрямованих на захист суверенітету держави, що в умовах воєнного стану є неприпустимим, тому наслідки ухилення від військової служби в цих умовах через покарання повинні досягати такої мети, яка зможе запобігти вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженим, так і іншими особами».

Чоловік ще може подати апеляцію. На це у нього є 30 днів з моменту проголошення вироку. Також упродовж цих 30 днів він перебуватиме на волі.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.