Після лікування і реабілітації продовжують службу: хто служить у Першому відділі Львівського РТЦК та СП у Городоку

Один із найпоширеніших міфів про ТЦК – там служать тільки ті, хто відкупилися від служби в бойових підрозділах. Цю неправду поширюють з кількох причин: через незнання, щоб умисно шкодити й зривати мобілізаційний процес.

13.03.2024
Після лікування і реабілітації продовжують службу: хто служить у Першому відділі Львівського РТЦК та СП у Городоку

Насправді, сьогодні левову частку військовослужбовців територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Львівщини складають військовослужбовці, які брали участь у бойових діях. Отримавши різного роду поранення, часто вони не можуть продовжувати службу на передовій. Тож після реабілітації їх переводять з бойових бригад на службу в ТЦК та СП.

Добрим прикладом, який розбиває міф про ТЦК, як осередок тих, хто відкупився від служби в бойових підрозділах, є Перший відділ Львівського РТЦК та СП міста Городок. Більшість його військовослужбовців мають досвід бойових дій, отримали поранення на фронті. Ще недавно вони слухали свист куль і втрачали побратимів.

Горбачевський Тарас – в серпні 2014 року пішов добровольцем боронити країну. Розпочав службу в селі Мирна Долина, Лисичанського району, Луганської області. З 24 лютого 2022 року воював під Попасною. В квітні 2022 року отримав вогнепальне кульове поранення. Далі за заключенням ВЛК – обмежено придатний. Після тривалої реабілітації у квітні 2023 року продовжує службу командиром відділення охорони взводу охорони роти охорони Першого відділу Львівського РТЦК та СП.

Василишин Володимир – почав службу після повномаштабного вторгнення росії в Україну. Брав участь у визволенні Харкова. В боях у селі Ковалівка Луганської області отримав важку черепно-мозкову травму. По стану здоров’я сьогодні несе службу у Першому відділі Львівського РТЦК та СП.

Окрепкий Андрій – мобілізований у березні 2022 року. З травня 2022 року – на службі в 24 ОМБр. У липні 2023 року, займаючи позиції в селі Спірне, Бахмутського району, Донецької області, в результаті артилерійського обстрілу отримав мінно-вибухову травму. Згідно класифікації тяжкості отриманих травм прийнятий на військову службу у Перший відділ Львівського РТЦК та СП.

Гижий Орест – у травні 2022 року добровольцем влився у лави ЗСУ. Проходив службу в 115 ОМБ. Перше поранення отримав під Лисичанськом. Друге – в Опитному біля донецького аеропорту. Рішенням ВЛК був визнаний обмежено придатний до військової служби. Отримав статус інваліда війни третьої групи. Після цього переведений в Перший відділ Львівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, для подальшого проходження служби.

Хлопці, які служать у Першому відділі РТЦК та СП міста Городок, можуть багато розповісти про життя в окопах, запеклі бої і втрати побратимів. Інколи саме таким військовослужбовцям на вулиці кричать про те, чому вони не на передовій, погрожують розплатою і провокують конфлікт.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.