Монахи УПЦ МП на Тернопільщині пошкодили територію заказника

Частина природно-заповідного фонду впритул розташована до Свято-Духівського Почаївського чоловічого монастиря. У 2012 році 6 гектарів заказника передали в оренду скиту Московського патріархату.

06.03.2024
Монахи УПЦ МП на Тернопільщині пошкодили територію заказника

За 10 років монахи зробили там склад будівельних матеріалів та поставили господарські споруди, і водночас пошкодили зоологічний заказник, повідомляє Тернопільська обласна прокуратура.

У грудні 2012 року Кременецьке лісове господарство та монастир уклали договір на право довгострокового тимчасового користування лісами, які входять в загальнозоологічний заказник. Представництву УПЦ МП виділили лісову ділянку площею 6 гектарів. Керівництво монастиря зазначило, що ліс використовуватимуть для освітньо-виховних та оздоровчих цілей.

Монастир взяв на себе зобов’язання використовувати лісову ділянку за призначенням, не допускати її засмічення та забруднення відходами, охороняти від незаконних порубок та інших порушень лісового законодавства.

“Відповідальним за екологічний стан та дотримання вимог природоохоронного законодавства в монастирі призначено спеціально визначену особу. Проте, облаштування на ділянці лісу в межах загальнозоологічного заказника тимчасових споруд, огорожі, складування залишків будівельних матеріалів та сільськогосподарського інвентаря впродовж 2017 – 2023 років призвело до пошкодження території об’єкта природно-заповідного фонду. Також виявлено суттєві зміни рослинного покриву, знищення та пошкодження дерев, чагарників, трав”, – йдеться у повідомленні.

Розмір збитків державі, заподіяних внаслідок пошкодження території загальнозоологічного заказника, становить понад 200 тис грн.

Усі кошти вже відшкодували під час слідства.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.