На Львівщині вшанують пам’ять головного командира УПА Романа Шухевича

5 березня виповнюються 74-ті роковини з дня загибелі головного командира УПА, генерал-хорунжого Романа Шухевича.

04.03.2024
На Львівщині вшанують пам’ять головного командира УПА Романа Шухевича

На території зруйнованого 1 січня 2024 року внаслідок падіння уламку російського безпілотника Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича у Білогорщі, що на околиці Львова, відбудуться пам’ятні заходи, повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Представники влади та громадськості покладуть квіти до пам’ятника командира УПА та приєднаються до поминальної панахиди. Усі присутні виконають Державний Гімн України. Початок заходу о 14:00 год.

Окрім цього, на руїнах музею презентують виставку «Знайти Романа Шухевича». Два десятки інформаційних банерів допоможуть зруйнувати міфи про командира УПА та розповісти унікальну й досі невідому історію його життя.

«Завдяки виставці «Знайти Романа Шухевича» кожен охочий зможе дізнатися, яким чином дід Романа Шухевича долучився до створення «Тіней забутих предків», як квартирант Шухевичів Євген Коновалець вплинув на малого Ромка та за що на майбутнього генерала скаржилися в польській школі, за яких обставин у 19-ть років Шухевич вчинив перший атентат, чому опинився у в’язниці і як вона допомогла Роману Шухевичу стати бізнесменом у сфері реклами, яким він був командиром і коли за ним полювало сім сотень чекістів, як склалася доля дружини та дітей Шухевича після його смерті, чому ніхто не знає місце поховання головного командира УПА й навіщо частину його справи спалили у вже незалежній Україні», – розповіли організатори.

Опісля презентації виставку перемістять до Львова – у Музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» (вул. Степана Бандери, 1), де експонуватимуть кілька місяців – до 30 червня, дня народження головнокомандувача УПА Романа Шухевича.

«Роман Шухевич – непересічна постать, яка зробила значний внесок у боротьбу за волю та незалежність українського народу. Його життєвий шлях вражає своєю мужністю, відданістю ідеалам і незламністю духу. Вшанування пам’яті командира УПА – це не лише згадка про минуле, але й нагадування про важливість відданості своїм ідеалам, про потребу боротьби за правду та справедливість в усі часи. І сьогодні цю боротьбу з російським ворогом продовжують наші захисники. Закликаємо мешканців Львівщини долучитись до заходів, щоб спільно належно вшанувати наших героїв. Пам’ятаймо про минуле, аби у нас було майбутнє», – зазначив директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОВА Юрій Горун.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.