На Львівщині посадовиця брала хабарі за позачергове оформлення паспортів

Жидачівський районний суд Львівської області визнав винною у зловживанні впливом начальницю Жидачівського відділу Головного управління Державної міграційної служби у Львівській області Світлану Романик.

29.02.2024
На Львівщині посадовиця брала хабарі за позачергове оформлення паспортів

Посадовиця брала хабарі кілька разів. Перший хабар у сумі 5 тисяч гривень жінка отримала 14 грудня 2022 року. За ці гроші вона мала вплинути на позачергове прийняття документів та пришвидшене оформлення закордонних паспортів для п’ятьох людей, повідомляє Lviv.media.

Другий хабар Світлана Романик отримала 23 грудня того ж року. Тоді жінка взяла дві тисячі гривень хабаря за вплив на позачергове прийняття документів на оформлення закордонних паспортів і на пришвидшене оформлення цих паспортів. Тоді йшлося про оформлення паспортів для двох людей.

Ще чотири тисячі гривень хабаря керівниця Жидачівського відділу ГУ ДМС у Львівській області отримала 30 грудня: тоді вона мала допомогти у пришвидшеному отриманні закордонних паспортів чотирьом людям. Зазначимо, що попередні два хабарі жінка отримувала у своєму кабінеті, а третій — безпосередньо на сходовій клітці у приміщенні відділу.

Четвертий хабар Світлана Романик отримала на вулиці 4 січня 2023 року: їй дали дві тисячі гривень за пришвидшене оформлення закордонних паспортів та позачергове прийняття відповідних документів. Цього разу йшлося про оформлення закордонних паспортів для двох людей. Таким чином, з отриманих сум випливає, що Світлана Романик брала по тисячі гривень за кожен пришвидшено оформлений закордонний паспорт. Водночас усі чотири хабарі вона отримала від однієї й тієї самої людини.

У суді Світлана Романик визнала вину й підтвердила, що все відбулося так, як описано в обвинувальному акті. Зрештою суд визнав Світлану Романик винною в отриманні хабаря з метою зловживання впливом та оштрафував її на 42500 грн. Також жінка має сплатити 12187 грн за проведення двох судових експертиз. Апеляція на вирок неможлива.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.