«Львівавтодор» визнав незаконне надмірне зняття грошей за проїзд у громадському транспорті

Пасажирам, в яких відбулося «подвоєння транзакцій», повернуть кошти впродовж 14 днів.

29.02.2024
«Львівавтодор» визнав незаконне надмірне зняття грошей за проїзд у громадському транспорті

Як з’ясували в ЛКП «Львівавтодор», 24 лютого відбувся тимчасовий збій у роботі фінансового ядра генерального підрядника впровадження системи електронного квитка у Львові, чеської компанії «Мікроелектроніка», повідомляє пресслужба Львівської міськради.

На вихідних до ЛКП «Львівавтодор» від банку надійшло повідомлення про необхідність додаткової перевірки списань коштів за п’ятницю, 23 лютого.

Відразу після цього ЛКП розпочало внутрішню перевірку спільно з компанією «Мікроелектроніка». Пізніше отримали перші звернення від пасажирів на Гарячу лінію міста та гарячу лінію ЛеоКарт про некоректне списання коштів за проїзд у громадському транспорті. Окремі випадки звернень підтвердились.

Після перевірки кожної операції у підприємстві підтвердили, що у близько 2% пасажирів, які розрахувались за проїзд банківською карткою у п’ятницю, 23 лютого, справді відбулось «подвоєння транзакцій». До слова, щодня у громадському транспорті відбувається близько 58 тисяч транзакцій банківськими картками.

Вже відомо, що цей збій не пов’язаний з якістю роботи валідатора, часом валідації, маршрутом транспортного засобу, видом транспорту чи видом платіжної системи.

“Подвоєння транзакцій підтвердив і головний підрядник «Мікроелектроніка» у своєму листі, в якому офіційно вибачився, визнав свою вину та одразу ж запропонував механізм автоматичного повернення надміру списаних коштів. Відтак технічний відділ завершує ідентифікацію усіх помилкових транзакцій за цей день, після чого впродовж 14 робочих днів надмірно списані кошти у повному обсязі будуть повернуті пасажирам в автоматичному режимі”, – йдеться у повідомленні.

Водночас ЛКП «Львівавтодор» із генеральним підрядником «Мікроелектроніка» вже працюють над впровадженням додаткового контролю роботи програмного забезпечення для недопущення такої ситуації у майбутньому.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.