Патріарха УГКЦ Любомира Гузара невдовзі можуть канонізувати

26 лютого Блаженніший Святослав урочисто проголосив початок беатифікаційного процесу патріарха Любомира Гузара.

27.02.2024
Патріарха УГКЦ Любомира Гузара невдовзі можуть канонізувати

Про це повідомили у пресцентрі Української Греко-Католицької Церкви.

31 травня 2017 року патріарх Любомир помер у Києві і 5 червня був похований у крипті Патріаршого собору Воскресіння Христового.

«Відтоді Божий люд розпочав виявляти особливу духовну шану стосовно особи Любомира Гузара, не так молячись за його упокій, як просячи в нього заступництва, засвідчуючи славу його святості через численні записи в книгах пам’яті, встановлених біля його гробу. Ці записи вказують на отримані знаки, ласки та оздоровлення», — зазначив Блаженніший Святослав у Декреті.

Розслідування щодо беатифікації та канонізації патріарха Любомира розпочато з огляду на численні звернення парафіян.

Заявником цієї справи з уряду  є Київська архиєпархія Української Греко-Католицької Церкви.

“Постулятором у справі беатифікації та канонізації слуги Божого Любомира Блаженніший Святослав окремим Декретом іменував о. Павла Локотя. Після отримання Декрету священник на Євангелії склав присягу і вступив в уряд”, – йдеться у повідомленні.

Глава УГКЦ розповів, як можна це зробити.

«Коли хтось отримає яку-небудь ласку за посередництвом блаженнішого Любомира (вислухану молитву, оздоровлення тощо), Ви маєте обов’язок у сумлінні про це повідомити, не маєте права приховати одержаний Богом дар. Повідомити про це потрібно отця Павла Локотя, постулятора. Тоді він, відповідно до всіх церковних правил, цей випадок зафіксує, і тоді процес беатифікації рухатиметься далі», — сказав Блаженніший Святослав, а також заохотив підтримати цей коштовний процес своїми пожертвами.

Під час молебню вперше прозвучала молитва за прославу слуги Божого Любомира Гузара, спеціально укладена для цієї нагоди. Опісля відслужили панахиду.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.