На Львівщині за рік зареєстровано рекордну кількість приватного бізнесу

У Львівській області на період з 1 лютого 2023 по 1 лютого 2024 рр. зареєстровано 24,4 тисячі ФОПів.

21.02.2024
На Львівщині за рік зареєстровано рекордну кількість приватного бізнесу
Фото умовне

Найбільшу кількість компаній та ФОПів українці зареєстрували у вересні, йдеться в дослідженні сервісу YouControl.

Це важливий показник у контексті того, що бізнес стійко тримається і продовжує зростати.

Найпоширенішими секторами серед ФОПів, котрі почали свою діяльність, на другий воєнний рік стали:

  • Надання послуг перукарнями та салонами краси;
  • Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах;
  • Роздрібна торгівля через мережу Інтернет;
  • Комп’ютерне програмування.

Новою популярною сферою, що увійшла в ТОП-10 на другий рік, стала освіта. Натомість консультування з питань інформатизації стало менш популярним.

Зокрема, лише у самому Львові упродовж минулого року зареєстровано 10 837 ФОПів.

Станом на 1 січня 2023 року на Львівщині було 101 715 ФОПів, а 1 січня 2024 року їхня кількість становила вже 116 635. Майже на 2% на Львівщині зросла кількість ФОПів, де керівниками є жінки – до 47% проти 45,2% торік.

До слова, абсолютне лідерство за кількістю новостворених бізнесів тримає Київ: 9,8 тисяч (36%) компаній та 44,6 тисяч (14%) ФОП.

Львівську область із другої позиції за кількістю новостворених компаній та ФОПів у перший рік війни, витіснила Дніпропетровська. Тут маємо 28,3 тисяч (9%) ФОП та 2,4 тисячі (9%) компаній. Львівська область відповідно стала третьою за кількістю новостворених бізнесів: 24,4 тисяч ФОПів (7,7%) та понад 2 тисячі (8%) компаній.


Загалом в Україні з 1 лютого 2023 до 1 лютого 2024 року зареєстровано майже 315 тис. ФОП, що стало історичним рекордом за всі роки незалежності. У 2022 році в Україні зареєстровано 201 295 ФОПів, у довоєнному 2021, що був попереднім рекордсменом, зареєстровано 268 382 ФОП.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.