ВАКС затвердив угоду з колишнім суддею зі Львівщини

Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості з суддею Жидачівського районного суду Львівської області у відставці Володимиром Салієм і призначив йому 5 років умовного позбавлення волі.

13.02.2024
ВАКС затвердив угоду з колишнім суддею зі Львівщини

Про це повідомляє “Слово і діло”.

«Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 22 грудня 2023 року між прокурором САП та підозрюваним (Салієм – ред.) у кримінальному провадженні. (Салія – ред.) суддю Жидачівського районного суду Львівської області у відставці визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України», – йдеться в рішенні ВАКС.

Суд призначив йому покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, однак Салія звільнили на іспитовий строк в 1 рік.

На обвинуваченого поклали обов’язок повідомляти уповноважений орган пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Як відомо, 6 травня 2016 року у зв’язку з тяжкою хворобою судді Салія детектив НАБУ зупинив розслідування справи до одужання підозрюваного. В грудні 2016 року слідство відновили у зв’язку з необхідністю в проведенні судово-медичної та судової психіатричної експертизи, необхідної для визначення стану осудності підозрюваного. В лютому 2017 року справу знову зупинили, оскільки експертиза підтвердила тяжкий стан підозрюваного. У травні 2017 року Вища рада правосуддя звільнила Салія у відставку.

У серпні 2023 року детектив НАБУ відновив справу, оскільки ним отримано медичний висновок, який підтверджує, що стан здоров’я Салія дозволяє проводити з ним слідчі. Того ж дня, НАБУ завершило розслідування справи.

У цій справі був ще один підозрюваний, а саме адвокат Микола Федина. Його справу скерували до суду і слухали окремо. Проте у 2017 році закрили у зв’язку зі смертю обвинуваченого.

За версією слідства, у січні 2016 року адвокат Микола Федина, діючи в ролі пособника в одержанні неправомірної вигоди для судді Жидачівського районного суду Львівської області Володимира Салія, отримав грошові кошти в розмірі 1500 доларів за заміну запобіжного заходу із тримання під вартою обвинуваченому на інший – більш м’який, не пов’язаний з триманням під вартою.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.