На «Шкільні ліги пліч-о-пліч» зареєструвалися майже 2900 команд Львівщини

Найпопулярнішим видом спорту, на який реєструвалися учасники, став волейбол, далі – баскетбол та футзал.

02.02.2024
На «Шкільні ліги пліч-о-пліч» зареєструвалися майже 2900 команд Львівщини

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, менше, ніж місяць тому анонсували старт всеукраїнського проєкту «Шкільні ліги пліч-о-пліч», презентували топових амбасадорів та запрошували до участі. А вже сьогодні підбивають підсумки реєстраційного етапу.

«Шкільні ліги пліч-о-пліч» – це наймасштабніші спортивні змагання серед школярів, які проводять спільно Міністерство молоді та спорту, Міністерство освіти і науки за ініціативи Офісу президента України.

Розпорядженням начальника Львівської ОДА від 19 січня 2024 року №62/0/5-24ВА «Про реалізацію проєкту «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» у Львівській області» координатором проєкту визначили управління молоді та спорту в партнерстві з департаментом освіти та науки та за підтримки департаменту комунікацій та внутрішньої політики.

Амбасадорами проєкту в області є кандидатки до складу національної збірної команди України на Олімпійські ігри 2024 року в Парижі (Франція):

Оксана Лівач – Заслужений майстер спорту України з вільної боротьби, учасниця Олімпійських Ігор (2022), срібна призерка Європейських Ігор, володарка Кубку Світу, бронзова призерка чемпіонату світу, переможниця та призерка чемпіонатів Європи;

Христина Погранична – Майстер спорту України, фіналістка Олімпійських ігор в Токіо-2020, срібна призерка III-х літніх Юнацьких Олімпійських ігор у Буенос-Айресі (2018, Аргентина), чемпіонка в багатоборстві 34 чемпіонату Європи серед юніорів (2018, Гвадалахара, Іспанія), абсолютна чемпіонка XVII Всесвітньої літньої Гімназіади, 2018 (м.Марракеш, Королівство Марокко), чемпіонка України серед юніорів з художньої гімнастики 2017 та 2018 років, віце-чемпіонка України 2019 та 2021 років.

Юлія Ткач – Заслужений майстер спорту України з вільної боротьби, учасниця Олімпійських Ігор (2008, 2012, 2016), чемпіонка та призерка Європейських Ігор, володарка Кубку світу, багаторазова чемпіонка та призерка чемпіонатів світу та Європи.

Валерія Терета – Майстер спорту міжнародного класу з веслування на байдарках та каное, чемпіонка Європейських ігор, бронзова призерка чемпіонату Європи, володарка ліцензії на участь в Літніх Олімпійських Іграх у Парижі – 2024. Кавалер ордена Княгині Ольги ІІІ ступеня.

Цьогорічні «Шкільні ліги пліч-о-пліч» відбуваються під гаслом «РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО»!

Нагадаємо, що команди-учасники спершу змагатимуться на шкільному етапі «Шкільних ліг», а далі – на територіальному, районному, обласному та всеукраїнському.

Серед всіх областей України Львівська лідирує за кількістю зареєстрованих команд – 2875.

Найбільше команд-учасників подали заявку у:

  • Львівській міській громаді – 300;
  • Новояворівській громаді – 119;
  • Яворівській громаді – 115.

Найменше шкіл подали заявки у Сокільницькій громаді – 1 команда, у Великолюбінській – 4, та Щирецькій – 6.

Кількість команд-учасників у районах: Львівський район – 832; Стрийський район – 458; Самбірський район – 405; Яворівський район – 383; Золочівський район – 287; Червоноградський район – 280; Дрогобицький район – 230.

«Прикро, що не всі голови громад розуміють важливість таких проєктів. До прикладу, від найзаможнішої громади Львівщини, Сокільницької, зареєстрували лише одну команду. Чи гляньмо на Великолюбінську громаду, де є 8 закладів освіти, і лише 4 зареєстрованих команди. Для порівняння, у гірській Стрілківській громаді подали заявки 49 команд», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської обласної військової адміністрації Роман Хім’як.

Учні визначатимуть найкращих з 5-ти видів спорту: баскетболу, волейболу, футзалу, спортивного орієнтування та черлідінгу.

Найпопулярнішим видом спорту, на який реєструвалися учасники, став волейбол, далі – баскетбол та футзал.

  • Волейбол (юнаки + дівчата) – 10513 команд;
  • Баскетбол (юнаки + дівчата) – 6817 команд;
  • Футзал – 6565 команди;
  • Спортивне орієнтування – 2760 команд;
  • Черлідінг – 2440 команд.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.