Львівська облрада розгляне питання про передачу закладів професійної освіти в комунальну власність

На Львівщині загалом є 48 таких закладів, і від Кабінету міністрів вже надійшов наказ про передачу 18 з них у власність громад.

02.02.2024
Львівська облрада розгляне питання про передачу закладів професійної освіти в комунальну власність

Порядок денний до позачергової сесії  опублікували на офіційному сайті Львівської обласної ради.

Як розповів журналістам LVIV.MEDIA в.о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод, передача закладів профтехосвіти у комунальну власність зумовлена зміною в законодавстві, за якою в Україні професійними училищами мають опікуватися обласні ради.

За словами Юрія Холода, передача закладів профтехосвіти у комунальну власність дозволить області краще контролювати якість викладання. Крім того, маючи вплив на вектор розвитку професійних училищ, обласна рада зможе впевнитися, що вони допомагатимуть розв’язувати нагальні проблеми в регіоні.

“Зараз багатьох галузях є гостра потреба в людському ресурсі, а навчатися в університеті — це довго та дорого. Як на мене, ми маємо активізувати профтехосвіту, покращити там матеріально-технічну базу, і, спільно з бізнесом розвивати можливості профтехосвіти та збільшити кількість спеціалістів”, — розповів Юрій Холод.

Однією з таких проблем чиновник вважає питання працевлаштування колишніх військових. На його думку, покращення якості освіти в професійних училищах дасть військовослужбовцям, які вирішили не повертатися на фронт, можливість швидко здобути освіту, або ж пройти курс перекваліфікації, щоб знайти нову роботу, чи відкрити власний бізнес.

Також в.о. голови Львівської обласної ради зазначив, що обласна рада зможе за допомогою закладів профтехосвіти розвивати виробництво новітніх технологій в області.

“Ми зможемо використовувати їх, щоб розвивати сучасне виробництво в області. Зокрема, у закладах профтехосвіти ми можемо навчати спеціалістів, які розроблятимуть дрони, або ж протези. Ми зможемо відкривати там локальні лабораторії, і тренувати там спеціалістів, які далі розвиватимуть галузь”, — додав Юрій Холод.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.