Львівський заклад «Віденська кав’ярня» оштрафували на 170 тисяч гривень

Власники закладу заплатять штраф через «умисне доведення кав’ярні, яка є пам’яткою архітектури, до руйнації».

22.01.2024
Львівський заклад «Віденська кав’ярня» оштрафували на 170 тисяч гривень

Як повідомили у департаменті містобудування Львівської міськради, йдеться про встановлені на терасі склопакети, з допомогою яких власники фактично створили незаконну прибудову в приміщенні пам’ятки архітектури.

Кілька років тому управління охорони історичного середовища видало приписи про демонтаж склопакетів на терасі. Проте власник кав’ярні скасував його через суд. Тоді представники «Віденської кав’ярні» виграли суд першої інстанції та апеляцію. Проте торік справа потрапила у Верховний Суд України, який уже задовольнив скаргу Львівської міськради та скерував справу про демонтаж конструкцій на повторний розгляд.

Ключовими для перегляду справи стали такі факти:

  • встановлення огороджувальних конструкцій відбулося без погодження проєктної документації;
  • будівля розташована в історичному ареалі міста та в зоні ЮНЕСКО;
  • збереження об’єктів культурної спадщини та запобігання їхньому руйнуванню внаслідок несанкціонованої господарської діяльності, на думку суду, є одним із головних завдань органів місцевого самоврядування.

«Віденська кав’ярня» розташована на території історичного ареалу Львова, в зоні ЮНЕСКО і в об’єкті культурної спадщини – у будинку пам’ятці-архітектури. Будинок складається з трьох поверхів та тераси, які власники за невідомих обставин поділили на окремі об’єкти нерухомості з окремими техпаспортами.

“Власне саме такі маніпуляції з адресами і дозволили у суді уникнути виконання припису від Львівської міськради. У зв’язку з новою адресою, на папері будівля автоматично перестала належати до пам’ятки культурної спадщини“, – зазначили у повідомленні.

У вівторок, 23 січня, відбудеться чергове судове засідання у справі «Віденської кав’ярні».

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.