Після 75 років очікувань родичам полеглого воїна УПА передали найвищу нагороду повстанців

Згідно з наказом головного військового штабу УПА, 15 жовтня 1949 року цієї нагороди удостоїли вістуна УПА, стрільця боївки куща ОУН, жителя села Дубаневичі Городоцької громади Михайла Басарабу (псевдо Барабаш).

14.01.2024
Після 75 років очікувань родичам полеглого воїна УПА передали найвищу нагороду повстанців
Нагороду отримує онук Михайло Бесараб

Золоті та срібні Хрести Бойової Заслуги – це найвищі нагороди УПА. Такої нагороди нашого земляка удостоїли за те, що він знищив старшого лейтенанта МГБ Василя Тамбовцева, який боровся з українським підпіллям. Після Тамбовцева Барабаш нейтралізував ще кількох емгебистів та місцевих колаборантів, повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Михайло Басараба загинув у 1949 році на околиці села Хишевичі Рудківського району – у перестрілці з розвідувально-пошуковою групою райвідділу МГБ. Він не встиг одружитись, не мав дітей.

«Майже через 75 років почесну відзнаку вручили повному тезці полеглого воїна УПА – його племіннику Михайлові Басарабі. Зараз донька чоловіка та його онук з дружиною – у лавах ЗСУ. Кажуть, хочуть, щоб Україна завершила війну у цьому поколінні, аби звільнити від боротьби усі наступні покоління українців. Звʼязок поколінь – велика сила та опора. У єдності та в шані до наших предків і нашої історії подолаємо всі випробування», – повідомив начальник ОВА Максим Козицький.

Нагороду отримує онук Михайло Бесараб

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.