Суд скерував на новий розгляд справу щодо землі під ринком «Добробут»

Верховний Суд скерував на новий розгляд справу по ринку «Добробут», але з урахуванням доводів, які наводила Львівська міська рада, та які, на жаль, не почули в судах попередніх інстанцій.

20.12.2023
Суд скерував на новий розгляд справу щодо землі під ринком «Добробут»

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

«Таким чином Верховний Суд підтвердив, що об’єкт на ринку є тимчасовим. А також, що державний акт виданий на підставі розпорядження виконкому, хоча він має видаватися на підставі рішення сесії. Тобто Верховним Судом були враховані всі ті аргументи, про які ми говорили у судах у Львові. Відтак Верховний Суд вважає, що суди 1-ї і 2-ї інстанції не дослідили наші аргументи і повернув справу на новий розгляд», – зазначила директорка юридичного департаменту Львівської міської ради Гелена Пайонкевич

Нагадаємо, справа по ринку «Добробут» тягнеться ще з 90-х років. 30 років тому австрійці планували збудувати тут 5-поверховий готель з автостоянкою. Вони обіцяли кошти і техніку, а Львівська міська рада – виділити ділянку за Оперним театром і знести 3 будинки, які заважали реалізації проєкту. Місто свою частину зобов’язань виконало. Забудовник лиш збудував фундамент, на якому у 1997 році облаштували тимчасовий ринок «Добробут», що мав працювати, допоки інвестор не відновить будівництво готелю. Та торгівля затягнулась на чверть століття.

Орієнтовна вартість збитків, заподіяних громаді незаконним використанням земельних ділянок, – близько 450 мільйонів гривень. ТОВ «Спільне українсько-австрійське підприємство «Галінвест» належить австрійській компанії, кінцевим бенефіціаром якого є львівʼянин Валерій Холодило.

Із детальною хронологією подій, що розгортались десятиріччями довкола ринку «Добробут», можна ознайомитись тут .

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.