Вже п’ятий рік зростає промислове виробництво овочів на Львівщині

Виробники усіх категорій Львівщини зібрали врожай овочевих культур на площі 43,5 тис. га, які у поточному році збільшились на 1% відповідно до площ попереднього року.

08.12.2023
Вже п’ятий рік зростає промислове виробництво овочів на Львівщині

Загальний обсяг вирощеної овочевої продукції становить понад 790,2 тис. тонн при урожайності 181,7 ц/га, повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Вирощуванням овочевих культур в області займаються в основному господарства населення, в яких зосереджено 96 % площ і обсягів виробництва. Частка промислового виробництва овочів всього 4%, а вирощують їх понад 55 сільськогосподарських підприємств.

У поточному році під промисловим виробництвом овочів задіяли 2 тис. га, на 17,6 % більше площ минулого року. В порівнянні з попереднім роком збільшені площі під капустою всіх видів – на 20,5%, цибулею – на 20%, морквою – на 15,9%, буряком – на 9,4%. В населення площі збільшились на 0,2%.

«Львівщини виробляє близько 11% овочевої продукції у валовому виробництві в Україні. Частка промислового виробництва в області невелика, але з допомогою фінансової підтримки з обласного бюджету виробники поступово розширюють площі, зокрема культур борщового набору», – прокоментувала Тетяна Гетьман, директорка департаменту АПР.

Впродовж 2018-2023 років посівні площі вирощування овочевих культур у господарствах усіх категорій збільшились на 66,8% (з 26,1 до 43,5 тис. га), обсяги виробництва зросли на 54,0% (з 512,8 до 790,2 тис. тонн). Відповідно у сільськогосподарських підприємствах площі збільшились на 53,8% (з 1,3 до 2 тис. га), обсяги виробництва – на 23,8% (з 25,7 до 31,8 тис. тонн).

В структурі площ вирощування у промисловому секторі переважають овочі салатні та зелені (28,5%), буряк столовий (15,6%), капуста (9,9%). Морква і цибуля вирощується на невеликих площах.

В господарствах населення структура вирощування дещо інша, а саме основними культурами є капуста (35,8%), плодові овочеві (24,9% – томати, огірки, перець, кабачки, гарбузи), морква (10,7%), буряк столовий (10,1%), цибуля (9,4%).

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.