Садовий дозволив людям Козловського заробити 150 мільйонів на перепродажі землі

Наприкінці березня у Львові було перепродано 17 гектарів землі, що принесло бенефіціарам схеми не менше 150 млн грн. У їхньому розпорядженні є ще 5 гектарів впритул до одного з найбільш забудованих районів на півночі Львова.

02.11.2023
Садовий дозволив людям Козловського заробити 150 мільйонів на перепродажі землі

Про це пише Олександра Губицька у «Наших грошах. Львів».

Землю у розмірі 22 гектарів у житловому районі «Під Голоском» було безкоштовно віддано продовж останніх років. За це рішення голосували депутати усіх фракцій Львівської міськради і це рішення підписав мер Андрій Садовий.

Землю отримало садове товариство «Підголоско». Потім ділянки перейшли у власність «Мистецько-виставкова галерея «Простір», яку в лютому цього року перейменували на «ФЛО Львів». Ця компанія була створена депутатом Львівської міськради Юрієм Ломагою («Євросолідарність»). За однією адресою з ним прописана Мирослава Дроздовська, що була директоркою «Підголоско». Згодом фірму «ФЛО Львів» переписали на непублічного Ореста Білька.

За даними «НГ.Львів», всі ці люди пов’язані з бізнесменом Григорієм Козловським. Він володіє однією з найбільших в Україні тютюнових фабрик, та обирався до Львівської облради від «Євросолідарності». Має власний футбольний клуб «Рух» та переписав на свого одно(!)річного сина купу нерухомості у Львові – приватний медичний центр, низку квартир, машиномісць і гостьових будинків.

ТОВ «ФЛО Львів» почало масштабний розпродаж накопиченої землі. Лише за тиждень з 22 до 29 березня компанія продала трьома частинами майже 17 гектарів, виручивши не менше 150 млн грн. Про це свідчить нормативна грошова оцінка проданих ділянок, а також один з договорів купівлі-продажу. Таким чином на сьогодні у власності «ФЛО Львів» залишилось трохи більше 5,1 га.

Новими власниками землі стали компанії «Портерра Груп», «Моноленд», «Арктос-Ленд» і уже згадана вище «Лінтер-Пласт». Усі ці компанії об’єднані спільними бенефіціарами – це Андрій Угрин, Андрій Криницький і Ярослава Вітик, а їх, своєю чергою, пов’язує спільний будівельний бренд «Аурум».

71-річна Ярослава Вітик разом з Криницьким та Угриним є також співзасновницею ТОВ «Мега-Тех». Вона є матір’ю Ореста Вітика, колишнього заступника начальника ГУ ДФС у Львівській області та в.о. обов’язків начальника Державної податкової служби у Київській області. Тепер, як виглядає, Вітик не працює в податковій, бо з травня 2022 року є керівником ТОВ «Аурум Тауер». Дружина Ореста Вітика Ірина, згідно з його старими деклараціями, отримувала дохід від компаній з назвою «Аурум» та є співзасновницею ТОВ «Аурум-Сіті», ЖБК «Аурум IV», ЖБК «Аурум Тауер ІV» та інших.

На сайті «Аурум» повідомляється про вже чотири здані ЖК у Львові та ще шість ЖК, які в стані будівництва.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.