На Тернопільщині відновлюють польське кладовище

У селі Оліїв Зборівської громади на Тернопільщині почали відновлювати старий польський цвинтар. Територію вже почистили від зарослів.

30.10.2023
На Тернопільщині відновлюють польське кладовище

Про це повідомляє Суспільне.

За словами старости Володимира Гончаренка, чистили цвинтар протягом тижня. У прибиранні взяли участь жителі Олієва разом з працівниками одного з підприємств області, яке займається охороною та вивченням пам’яток історії та культури.

Цвинтар має форму правильного прямокутника площею понад два гектари. Раніше тут ховали поляків з Олієва і навколишніх сіл. Після Другої світової війни місцевий костел був зруйнований і з 1947 року ніяких поховань на цвинтарі не проводили.

“Римо-католицької парафії у нас немає. З 1947 року дехто з поляків виїхав, дехто помер. Богослужіння не здійснювали. Поляки приїжджали на це кладовище, але то вже в пізніші часи“, – розповів староста Олієва.

За словами Володимира Гончаренка, радянська влада про польські поховання не дбала і з часом він повністю заріс.

Прибирання зарослів – це перший крок у відновленні кладовища.

“Наступними роками будемо планувати проєкти щодо реставрації пам’ятників, відновлення могил. Спробуємо зробити так, щоби це розвивалося, щоби привабити туристів і зберегти історичну спадщину. Оліїв розташований посередині між Залізцями та Зборовом. Тому є задум прокласти туди туристичний маршрут”, – наголосив староста.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.