У Львові провели першу трансплантацію комплексу серце-легені

У Львові проведено історичну операцію – пересаджено комплекс серце-легені. Це надскладне втручання. Таких операцій у світі в рік виконується лише 20-25.

25.10.2023
У Львові провели першу трансплантацію комплексу серце-легені

Як повідомили у Першому медоб’єднанні Львова, операцію проводили львівські медики спільно з фахівцями Інституту серця. Вони наголошують: пересадка комплексу серце-легені є надскладною, щороку у світі таких операцій проводять не більше 20-25.

Органокомплекс отримала 38-річна Ніна з Київщини. Ваду серця вона має від народження, згодом вона зруйнувала й легені. На трансплантацію жінка чекала довгих 15 років, 9 місяців з яких – в Індії, і майже втратила надію.

«З кожним роком мені стає все важче і важче жити, я ледь підіймаюсь на третій поверх. Я просто хочу спробувати, як це жити нормально, що це таке повноцінне життя. Це для мене шанс, за який я хапаюся, щоб просто… дихати», – сказала пацієнтка перед операцією.

Трансплантація тривала 10 годин. Серце і легені запрацювали на операційному столі.

«Це історична подія не тільки для нашої лікарні, а й для всієї України. Ми об’єднали свої сили і виконали операцію, яку вважають однією з найважчих у світі. Понад три роки ми до цього йшли. Пишаюся нашими лікарями, які попри війну рухаються до трансплантаційної незалежності в Україні. Людина отримала шанс на життя, ми радіємо, але дуже тихо, адже хірургічний етап – це лише частинка шляху», – розповів гендиректор Першого медичного об’єднання Олег Самчук.

Зраз жінка перебуває в реанімації у стабільному стані. Попереду – важкий шлях відновлення.

Донором органів став 18-річний хлопець, який трагічно загинув у ДТП. Лікарі боролися за його життя, але травми виявилися несумісними з ним.

«Світла пам’ять хлопцеві та щирі слова подяки родині за прийняття важкого рішення», – наголошують медики.

Для того, аби вшанувати пам’ять про померлого донора, медики вишикувались у коридор пошани.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.