До Львова повернулись будівельники, які відновлювали будинки на Херсонщині

Львівщина — один з 15 регіонів України, які долучилися до проєкту “Пліч-о-пліч”. Ініціатива має на меті допомогти відбудувати громади Херсонщини, що найбільше постраждали від агресії Росії.

12.09.2023
До Львова повернулись будівельники, які відновлювали будинки на Херсонщині

Як повідомляє Суспільне, фінансування робіт відбувається за гроші місцевих громад, а також залучать гроші з державного бюджету України.

Тарас Марко двічі їздив відбудовувати селище Біла Криниця, що в Херсонській області.

“Село розташоване на колишній лінії зіткнення. Нема жодної не понівеченої будівлі. Є приватні будівлі, де пряме влучання снаряда, школа зруйнована, відповідно, і людей дуже мало. Спілкувався з місцевими жителями, переважно, це — старше покоління. Вони дуже раді нас бачити, пережили вони немало. Є люди, які завжди там були. Зараз хлопці працюють на відбудові, дуже тішаться і кажуть, що їх годують. Кожна людина приходить і каже: “Ви тільки їжте”, — розповідає  Тарас Марко.

Команда Тараса  відновлювала дахи на приватних будинках. Наразі замінили сім покрівель з 36 запланованих.

Понад три тижні провели у Білій Криниці й монтажники віконних конструкцій — Андрій Шостак та Іван Редько. За цей час львівські майстри встановили близько 350 вікон, зазначає Андрій Шостак.

“Не боялися, поїхали зразу, не відмовлялися. Хтось мусить їхати. Там переважно “прильоти” в кожне подвір’я: як не міна, то якийсь снаряд лежить. По дорозі їдеш через село — там шматок ракети. Біля нас сапери жити, вони ходили розміновували там поза селами. Постійно гупало: як не стріляли, то сапери розміновували”, — говорить  Андрій Шостак.

За інформацією Львівської обласної військової адміністрації, Львівщина взяла під свій патронат селище Біла Криниця, а також села Нова Зоря і Таврійське. Роботи з відбудови тривають там від липня.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.