Серед українських біженців у Європі лише половина працевлаштовані

Серед українців, які виїхали до Європи від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, працевлаштовані лише 49%,

05.09.2023
Серед українських біженців у Європі лише половина працевлаштовані

Про це йдеться у результатах опитування Соціологічної групи «Рейтинг».

Водночас серед тих, хто поїхав до повномасштабного вторгнення РФ, 74% українців мають роботу.

Найбільше працевлаштованих українців у Східній Європі – 67%, найменше – у Західній Європі – 35%. Найменше працевлаштованих українців, які приїхали з Півдня та Сходу країни, а також з Києва. Серед тих, хто добре володіє місцевою мовою – більшість мають роботу.

Серед тих, хто працевлаштувався у Європі, понад 80% громадян мають роботу у країні свого перебування. Ще 14% працевлаштовані в Україні або одразу в кількох країнах.

При цьому чоловіків, які знайшли роботу, перебуваючи за кордоном, у 1,5 раза більше ніж жінок. Що стосується українців з дітьми, то зайнятість вища серед тих, у кого їх немає. Зокрема, 14% громадян з дітьми не працюють через догляд за своїм нащадком. Чверть респондентів у віці 16-24 років не працюють через навчання.

Якщо говорити про українців без роботи, то чверть перебувають в активному пошуку. Ще 39% думають над тим, аби шукати роботу. Третина взагалі не шукає місце працевлаштування.

«Найменше опікуються пошуком роботи українці, які перебувають у Західній Європі. Жінки менше думають над пошуком роботи, ніж чоловіки, особливо в середньому віці. Водночас роботу шукають українці, які активно вивчають місцеву мову, мають відносно низькі доходи, приїхали відносно недавно і шукають варіанти як залишитися в країні перебування на довше», – зазначили соціологи.

Майже 40% опитаних українців в Європі чули про випадки відмови українським біженцям у працевлаштуванні. Зокрема, 14% громадян чули про багато прикладів, ще 24% – про поодинокі такі випадки. Серед тих, хто активно шукає зараз роботу, чули про відмову в працевлаштуванні 57% опитаних.

У 73%  випадків проблемою для працевлаштування є мовний бар’єр, у 29% – некваліфікована робота, у 19% – низькооплачувана робота, у 14% – невизнання українського диплома про освіту.

 

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.