Польща почала екстрадувати чоловіків, які втекли від мобілізації в Україні

Після заяв представників української влади про екстрадицію чоловіків, які після 24 лютого 2022-го незаконно виїхали з України, з’явилася інформація, що Польща вже екстрадувала кількох українців.

04.09.2023
Польща почала екстрадувати чоловіків, які втекли від мобілізації в Україні

Про це повідомляє видання Rzeczpospolita.

Згідно з даними Штабу прикордонної служби з 24 лютого минулого року до 31 серпня цього року до Польщі в’їхало майже 2,87 мільйона громадян України у віці 18-60 років, а виїхало – майже 2,8 мільйона українців.

80 тисяч українських чоловіків призовного віку в’їхали до Польщі після 24 лютого 2022 року.

” Одна людина могла перетинати кордон навіть кілька сотень разів”, – зазначає речниця штабу прикордонної служби лейтенант Анна Міхальська.

«Це важлива цифра для України, тому що ці люди могли б бути мобілізовані і збільшити лави  Збройних Сил, тим самим зміцнити обороноздатність і безпеку», – сказав Федір Веніславський з Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради України.

Він не виключає, що за кримінальними справами українська прокуратура може переслідувати своїх громадян за кордоном. Деякі з них нелегально втекли через т. зв. зелений кордон.

Щодо кожного Україна має оформити міжнародний ордер на арешт.

Якщо таку людину зупинять навіть просто для перевірки документів на вулиці, то система KSIP повідомить про розшук. Особу затримають, а рішення про екстрадицію ухвалить польський суд.

“Польща, згідно з угодою з Україною, вже видала громадян цієї країни, які переправляли нелегалів у Європу”, – йдеться у повідомленні.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.