Зі Львівщини на фронт відправили ще понад сотню дронів

Серед них також мультикоптер DJI Matrice 30, який здатний функціонувати при будь-яких погодних умовах та обладнаний камерою нічного бачення.

24.07.2023
Зі Львівщини на фронт відправили ще понад сотню дронів

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, сьогодні, 24 липня, на потреби львівських підрозділів у межах проєкту «Пташки Перемоги» передали чергову партію сучасних безпілотників, зокрема FPV-дрони, квадрокоптери DJI Mavic різних комплектацій та один дрон DJI Matrice 30.

Таким чином найближчим часом на фронт поїдуть 108 безпілотників, серед яких 92 – це FPV-дрони та 16 DJI Mavic. Їх передадуть для 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила, 125-ї окремої бригади територіальної оборони, 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади та 420 батальйону.

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький наголосив, що подібні передачі невеликих літальних апаратів є вкрай важливими для технологічної переваги на полі бою.

«Завдяки таким дронам наші оборонці можуть в режимі реального часу стежити за ворогом та передбачати усі його маневри. Дякую ініціаторам проєкту та всім, хто долучається до нього і робить внесок у наближення перемоги України», – наголосив очільник області.

Мультикоптер DJI Matrice 30 здатний функціонувати за температури від -20°C до +50 градусів за цельсієм, знімати відео роздільною здатністю 4К та фото у 8К. Також він має на озброєнні тепловізійну камеру та лазерний далекомір. Він здатний літати на швидкості понад 20 метрів на секунду, а його максимальна робоча висота – 7 кілометрів над рівнем моря. Батареї апарата забезпечують 40 хвилин польоту.

Ініціативу «Пташки Перемоги» започаткували у березні 2023 року. Відтоді на передову відправили уже 748 безпілотників. Загальна мета – 1000 безпілотників для ЗСУ. Проєкт реалізують у співпраці з начальником Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександром Тіщенком та засновником БО «Добро.Дій» Ігорем Дулиним.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.