Окупантський «язик» звідусіль – від малого до великого

Не можу сказати, шо я ох…в, коли потрапив додому. Я був готовий до людей, які живуть в іншому вимірі. Готовий до гітаристів у центрі, до п‘яних дебошів, до ігнорів тривог і навіть до порушення комендантської. Все ж окей.

20.07.2023
Окупантський  «язик» звідусіль – від малого до великого

ЗСУ гасить там, аби тут не відчувалося дихання ворога. Я був готовий до цього та з’явилося те, приготуватись до чого неможливо…

В короткостроковій відпустці я взяв маму з похресником і повіз за місто. В заклад, де до цього мені тусуватись й не снилось. Погуляли садом і вирішили сісти пообідати.

На терасі відвідувачі тягнуть кальяни, ллється вінішко і кожен гомонить про своє.

За 5 хвилин очікування еспресо я розумію, що зпосеред всіх столів – ми єдині, хто говорить українською. Окупантський «язик» звідусіль – від малого до великого. Суєтологи в перервах між тягами нарікають на «палітічєскій крізіс», а їх малюки просять офіціантів «пакушать».

Я розумію, що навіть якби мав фронтову «100ку», то не міг би дозволити собі таких рахунків, як в них. І я не побачив в жодному з них меценатського серця, бо такі люди не обговорюють, як рішанути Шлях за кордон. Як нагнути воєнкомів та податкову.

Знаєш, дивне таке відчуття…

Тут тотальна зрада, пох…зм, гнилі мутки з ворожим нарєчієм, а в 10-км звідси мої брати вічно сплять на Личакові. Я не нарікаю, що сюди ніколи не прийдуть повістки. Я шкодую, що сам потрапив сюди.

І коли мені вкотре скажуть, що нас потрібно готувать до повернення, то я відповім: «Якщо ми вже опинимось вдома, то все найстрашніше зостане позаду. Тому до нашого приїзду готуватись доведеться не нам.»

Автор: Ігор Шолтис, боєць ЗСУ

Джерело

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.