«Найкраще відчуття – тримати сина на руках», – військовий, який вижив після прильоту міни

24 лютого 2022 року Сергій Малечко повернувся з роботи з Києва у рідне місто Бахмач на Чернігівщині. Побув кілька годин вдома, потім сказав дружині, що йде по цигарки, а сам пішов до військкомату.

13.07.2023
«Найкраще відчуття – тримати сина на руках», – військовий, який вижив після прильоту міни

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, спочатку Сергій боронив рідну Чернігівщину у складі місцевої територіальної оборони. Далі Бахмут, де захисник повоював два тижні, а 20 грудня 2022 року отримав поранення.

Боєць не любить згадувати цей день: траншея, розірваний бронежилет після прильоту міни, сам понівечений, а поруч — загиблі побратими, яким ішов на допомогу.

Далі були стабілізаційний пункт і боротьба за життя. Дві ампутації лівих кінцівок, три реампутації ноги, і уламок в двох сантиметрах від серця. А вдома чекала дружина, яка носила під серцем третю дитину. Її вберігали від хвилювання, тож не повідомляли про травми чоловіка. Сергій наважився розповісти коханій про поранення лише через два тижні, коли його вже стабілізували.

Згодом – місяці лікування та реабілітації, бюрократична тяганина, та попри все – регулярні заняття спортом. Сергій відмовився від електричного крісла й обрав колісне, бо звик все робити сам.

Під час реабілітації в центрі «Галичина», Сергій заповнив заявку в Superhumans Center.

В день відкриття центру вони приїхали до клініки із дружиною Наталією. Тоді ж Сергій вперше взяв на руки свого синочка Даміра. Таке ім’я обрав йому саме тато. Воно означає «той, хто несе мир».

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.