На Львівщині Блаженніший Епіфаній освятив колишній храм московського патріархату

У Дрогобичі Львівської області сьогодні, 7 липня, відбулося освячення престолу та монастиря святого Іоана Хрестителя.

07.07.2023
На Львівщині Блаженніший Епіфаній освятив колишній храм московського патріархату

Як повідомили у пресслужбі Львівської ОВА, на урочисту подію прибув Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, він провів обряд освячення та Божественну Літургію.

“Православні українці об’єдналися навколо духовної столиці України – древнього Києва. Процес об’єднання триває і продовжуватиметься надалі. Зараз у нашій країні триває війна, яка забирає найкращих та цвіт нашої нації. Ми платимо високу ціну за нашу свободу та незалежність. Але у цей непростий час усі ми повинні об’єднатися, адже лише в єдності наша сила. Ми повинні здолати агресора, який увірвався у наш спільний мирний дім”, — каже Блаженніший Епіфаній.

Храм раніше належав громаді московського патріархату. У травні 2022 року релігійна громада вирішила вийти з підпорядкування московського патріархату і приєднатись до ПЦУ. Дрогобицька міська рада 18 серпня 2022 року ухвалила рішення про затвердження проєкту землеустрою та передачу в постійне користування земельної ділянки Дрогобицько-Самбірській єпархії Православної Церкви України.

У колишньому храмі московського патріархату Дрогобицько-Самбірська єпархія створила Гарнізонний храм імені Петра Сагайдачного та монастир святого Іоана Хрестителя. Настоятелем монастиря святого Іоана Хрестителя ПЦУ станом на сьогодні є архімандрит Никон.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.