Громадянина Індії, спійманого на хабарі, зобов’язали переказати 10 мільйонів на «Армію Дронів»

Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості щодо підприємця, який намагався підкупити голову Держлікслужби.

13.06.2023
Громадянина Індії, спійманого на хабарі, зобов’язали переказати 10 мільйонів на «Армію Дронів»

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 5 червня.  

У листопаді минулого року директор ТОВ «Аліса. Лінія Життя» і ТОВ «Аннушка. Лінія Життя» зустрівся із головою Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками і запропонував йому хабарі за позитивні висновки щодо ввезених ним ліків. Згодом іноземець озвучив суму в 10 тисяч доларів за видачу його фірмі дозволів на ввезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Окрім того, повідомив, що зможе давати від 2 до 10 тисяч доларів щомісячно за формальний державний контроль якості ввезених ліків.

9 грудня 2022 року, перебуваючи у службовому кабінеті голови Держлікслужби, він надав посадовцю 10 тисяч доларів.

На стадії підготовчого засідання підприємець за участі захисника і перекладача уклав із прокурором угоду про визнання винуватості.

За угодою він зобовʼязався визнати вину і дати пояснення у суді, а також протягом трьох робочих днів після затвердження судом угоди внести 10 мільйонів гривень на спеціальний рахунок Збройних сил України — на проєкт «Армія Дронів».

Чоловік пояснив суду, що перед війною йому з Індії надійшов товар — ліки, на імпорт яких в Україну потрібен був дозвіл Держлікслужби. Він звертався до Служби із заявою про надання дозволу. Проте за 10 місяців відповіді від Служби або дозволу не отримав, хоча інші особи дозволи на ввезення таких ліків з Індії отримували. Щоб не вийшов строк придатності ліків та не зазнати великих витрат за зберігання контейнера з товаром у Польщі, він вирішив заплатити голові Служби. І приніс 10 тисяч доларів, щоб той допоміг йому, Вищий та повідомив, що  у майбутньому може давати хабарі щомісяця. Запевнив суд, що розкаюється у скоєному та засуджує свою поведінку.

Суд затвердив угоду і призначив як покарання 5 років позбавлення волі умовно, звільнивши обвинуваченого з іспитовим строком 2 роки.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.