Комісія Мінкультури завершила роботу в Києво-Печерській лаврі

Тепер УПЦ московського патріархату має протягом 3 днів покинути монастир.

06.06.2023
Комісія Мінкультури завершила роботу в Києво-Печерській лаврі

Комісія Міністерства культури та інформаційної політики з приймання-передачі державного майна завершила роботу та підписала із Національним заповідником “Києво-Печерська лавра” акт, яким підтвердила передачу державного майна у користування заповідника.

Про це повідомив очільник МКІП Олександр Ткаченко.

“Вчора, 5.06.2023 року Комісія МКІП з приймання-передачі державного майна Лаври завершила свою роботу та підписала із Заповідником акт приймання-передачі державного майна Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”, яким підтвердила передачу державного майна у користування Заповідника”, – зазначив він.

За словами Ткаченка, загалом комісія перевірила та повернула у власність держави 79 об’єктів. “Всі в різних станах. УПЦ МП допущено самовільну перебудову, добудову, перепланування пам’яток культурної спадщини та будівництво новобудов на території Заповідника. З всім цим ще будемо розбиратись”, – додав міністр.

Як зауважив очільник МКІП, тепер, після того, як заповідник направив вимогу УПЦ МП про невідкладне звільнення, припинення користування та повернення заповідника його майна, остання має протягом трьох робочих днів із дня їх отримання це зробити. У випадку відмови – буде суд для ухвалення відповідного рішення щодо усунення перешкод заповідника в користуванні майном.

Крім того, Ткаченко повідомив, що у вівторок, 6 червня, представники монастиря відмовилися через канцелярію прийняти акт прийому-передачі державного майна, тому заповідник відправив усі документи поштою та в електронному форматі.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.