Світові ціни на продовольство знизились до дворічного мінімуму

У травні 2023 року середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО (ІСЦФ) склало 124,3 пункта: -2,6% порівняно з квітнем і -22,1% – з максимумом, зафіксованим у березні 2022 року, коли росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну.

02.06.2023
Світові ціни на продовольство знизились до дворічного мінімуму
Фото: умовне

Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

За його словами, основний внесок у зниження середнього розміру цін внесли рослинна олія, зернова та молочна продукція, у той час, як ціни на цукор та м’ясо зростали.

По складових індексу:

  • індекс цін на зернові ФАО – 129,7 пункти (-4,8% порівняно з квітнем). Ціни на пшеницю за місяць зменшились на 3,5%, на кукурудзу – на 9,8%, ячмінь – на 9,5% через гарні перспективи на врожай 2023-2024 років та низький рівень попиту на світових ринках;
  • індекс цін на рослинні олії ФАО – 118,7 пункти (-8,7% порівняно з квітнем 2022 року та -48,2% порівняно з травнем 2022 року – через значну пропозицію на тлі зменшення попиту практично на усі види олій – пальмову, соєву, рапсову і соняшникову);
  • індекс цін на молочну продукцію ФАО – 118,7 пункти (-3,2% порівняно з квітнем через різке падіння міжнародних цін на сир на тлі достатньої експортної пропозиції, слабке відновлення цін на сухе молоко та незначне зростання цін на вершкове масло);
  • індекс цін на м’ясо ФАО – 117,9 пункти (+1,0% порівняно з квітнем через високий попит на м’ясо птиці (передусім в Азії), незначнец зростання цін на яловичину та свинину на тлі обмеження експортної пропозиції);
  • індекс цін на цукор ФАО – 157,6 пункти (+5,5% порівняно з квітнем – через «зростаюче занепокоєння у зв’язку з активізацією явища Ель-Ніньо, яке може позначитися на врожаї сезону 2023–2024 років, а також нижчі, ніж очікувалося, дані щодо глобальних запасів у сезоні 2022–2023 років»).

“І хоча для України як для експортера аграрної продукції зниження цін на неї – не найкраща новина, однак у цілому ситуацію треба сприймати спокійно – з нашою власною продовольчою безпекою все гаразд, а станом на 1 липня ми матимемо перехідний запас з минулорічного маркетингового року по зерновим і олійним на рівні 5 млн тонн – середньостатистичний показник довоєнних років”, – заявив Гетманцев.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.