Потяг Варшава — Рава-Руська запрацює не раніше, ніж у вересні

Наразі тривають організаційно-правові узгодження міжнародного руху на цьому маршруті.

01.06.2023
Потяг Варшава — Рава-Руська запрацює не раніше, ніж у вересні

Про це повідомив експерт з комунікацій, член правління ГО «Лінія102.Юа» Віктор Гальчинський.

Він зазначив, що польське Управління залізничного транспорту у рекордно короткий термін – 6 тижнів розглянуло клопотання залізничної компанії Польщі SKPL та видало позитивне рішення на організацію залізничних перевезень за міжнародним маршрутом Варшава — Гребенне — Рава-Руська з подальшою пересадкою до Львова. 

За його словами, погана новина в тому, що цей маршрут запрацює не раніше, ніж у вересні поточного року. 

Як пише польське профільне видання Rynek Kolejowy, ухвалене рішення лише дозволяє подати заявку на визначення маршрутів поїздів у рамках вільної пропускної здатності колій, а її належить подавати за 40 днів до планованого здійснення перевезень. Враховуючи те, що досі тривають організаційно-правові узгодження міжнародного руху на цьому маршруті, видання припускає, що реальний старт руху поїздів на лінії Варшава — Рава-Руська відбудеться не раніше вересневого коригування розкладу руху поїздів у Польщі.

Гальчинський відзначив, що:

  • побудова євроколії в Україні не гарантує, що міжнародні поїзди поїдуть нею вже завтра;
  • узгодження організаційно-правових моментів міжнародного залізничного руху між Україною та Польщею займає більше часу, ніж побудова колій;
  • починати організаційно-координаційну роботу з Польщею потрібно було одночасно з будівництвом колій.

“Результат: новозбудовані якісні колії стоять без руху, а пункти пропуску з Польщею задихаються від черг, які для вантажного транспорту вимірюються вже тижнями”, – підсумував він.

Нагадаємо, на Львівщині запрацював залізничний пункт пропуску між Рава-Руською і Варшавою. 6 квітня запустили перший потяг, який працює у тестовому режимі.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.