Уряд Австрії виділив 2 млн євро на розмінування України

Цьому передували запеклі дебати.

29.05.2023
Уряд Австрії виділив 2 млн євро на розмінування України

Нейтральна Австрія вирішила виділити Україні €2 млн на розмінування, передає Ö24.

Канцлер Австрії Карл Негаммер повідомив, що гроші на обладнання для розмінування надійдуть з Іноземного фонду допомоги в надзвичайних ситуаціях МЗС Австрії.

Віцеканцлер Вернер Коглер пояснив, що Австрія робить свій внесок у захист цивільних від небезпечних для життя вибухів мін і “допомагає забезпечити, щоб українські діти знову могли відвідувати дитячі садки і школи”.

“І ми зміцнюємо продовольчу безпеку, даючи можливість фермерам знову обробляти свої поля”, – додав Коглер.

Дебати щодо цієї допомоги точилися довго. Проти виступала міністр оборони Клаудія Таннер. Вона казала, що участь держави в розмінуванні України до завершення бойових дій порушує конституційний нейтралітет. Проти будь-якої участі Австрії в допомозі Україні з розмінуванням виступала і ультраправа Австрійська партія свободи.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.