Військово-морські сили ЗСУ отримали на озброєння новий артилерійський катер

Йому дали ім’я «Буча».

26.05.2023
Військово-морські сили ЗСУ отримали на озброєння новий артилерійський катер

26 травня до корабельно-катерного складу ВМС ЗСУ передали черговий малий броньований артилерійський катер «Буча». Про це пише інформагентство Міноборони АрміяInform.

За словами командувача Військово-Морських Сил ЗС України віцеадмірала Олексія Неїжпапи, катер входитиме до складу річкової флотилії, яка була створена минулого року на Київщині.

“Цей катер із серії катерів, що будуються для Військово-Морських Сил з 2016 року. Катер «Буча» був закладений ще до широкомасштабної агресії рф, але його будівництво і державні випробування завершились вже під час активних бойових дій на Київщині. Сьогодні наказом Міністра оборони він прийнятий до складу Військово-Морських Сил. На катері піднято прапор Військово-Морських Сил ЗСУ. З цього моменту цей катер — повноцінний член флотської родини тут на Київському морі. І він захищатиме Україну з річкового напрямку”, — зазначив Олексій Неїжпапа.

Віцеадмірал також додав, що річковий флот — це вимога сьогодення.

“З початку повномасштабної агресії рф ніяких сил і засобів ВМС на річці Дніпро не було. Але за ініціативи Командування Сухопутних військ та підтримки  Головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного було створений спочатку один дивізіон, потім інший, але в іншому місці на півдні річки Дніпро. Створений безпосередньо орган управління, який буде здійснювати управління усіма катерами та кораблями на Дніпрі, — це орган управління річкової флотилії. Скоро буде рік, як цей створений організм вже набуває відповідних спроможностей. Він (орган управління — Авт.) у складі відповідних угруповань виконує завдання щодо захисту України з річкового напрямку”, — наголосив командувач ВМС ЗС України.

На катері встановлено сучасне навігаційне і радіолокаційне обладнання та озброєння для ураження цілей противника. Одна з особливостей цього катера — його низька візуальна оптико-електронна, радіолокаційна та теплова помітність. Він малопомітний для радіолокаційних та інфрачервоних засобів противника. Оснащений системою захисту від наведення зброї противника та системою автоматичної постановки димових і теплових завіс.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.