Суд звільнив від довічного ув’язнення львів’янина, якого засудили за спробу вбивства директора «Шувару»

Він перебував у в’язниці 16 з половиною років.

25.05.2023
Суд звільнив від довічного ув’язнення львів’янина, якого засудили за спробу вбивства директора «Шувару»

У зв’язку з хворобою Вінницький апеляційний суд звільнив від довічного позбавлення волі та подальшого відбування покарання львів’янина Володимира Панасенка, повідомляє “Суспільне”.

За ґратами Володимир Панасенко опинився у 2006 році. 27 листопада його затримали й звинуватили у тому, що він є замовником замаху на життя свого ділового партнера — директора львівського ринку “Шувар” Романа Федишина. Його автомобіль було підірвано. Сам Федишин у цей час був на відстані та отримав легкі тілесні ушкодження. Втім, внаслідок вибуху загинула випадкова перехожа – 14-річна школярка. 2008 року Апеляційний суд Львівської області та 2009-го Верховний Суд України засудили Панасенка до довічного позбавлення волі.

У 2021 році до Вінницького міського суду дочка Панасенка, яка була його адвокаткою, подала клопотання про звільнення Володимира Панасенка від подальшого відбування покарання у зв’язку з хворобою. 2022-го — суд клопотання відхилив. Подали скаргу до апеляційного. 23 травня 2023 року — рішення схвалили.

“Я всі шістнадцять з половиною років не визнавав своєї провини і не визнаю. Я боровся за своє життя і свободу з першого дня затримання. Я дуже дякую своїй сім’ї, яка всі ці роки на мене чекала, наповнювали життям. Давали мені віру, що у світі більше порядних людей. Так само хочу подякувати Вінницькому апеляційному суду. Там є судді, які керуються верховенством права і законом”, — говорить Володимир Панасенко.

За словами Тетяни Панасенко, 23 травня суд поновив порушені права Володимира Панасенка, основне з яких — право на життя. Стан здоров’я чоловіка погіршився.

Панасенка випустили через захворювання органів дихання з легеневою недостатністю третьої стадії. Судово-медичні експерти наголосили на тому, що, перебуваючи у місцях неволі, його стан буде погіршуватися і становить загрозу для життя.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.