Нацбанк увів в обіг 10-гривневу монету, присвячену Силам підтримки ЗСУ

Поступово в готівковий обіг НБУ введе 10 млн таких монет.

19.05.2023
Нацбанк увів в обіг 10-гривневу монету, присвячену Силам підтримки ЗСУ

Національний банк України 19 травня презентував нову обігову пам’ятну монету “Сили підтримки Збройних Сил України”.  

Як повідомила пресслужба регулятора, монета за своїми характеристиками ідентична звичайній обіговій монеті номіналом 10 гривень зразка 2018 року. Водночас її реверс – тематичний, присвячений військовослужбовцям Сил підтримки Збройних Сил України

Презентували нову монету голова НБУ Андрій Пишний та Командувач Сил підтримки ЗСУ бригадний генерал Дмитро Герега. 

Пишний підкреслив, що уведенням в обіг цієї нової монети Національний банк продовжує практику карбування обігових пам’ятних монет із зображенням військової символіки. Регулятор планує і надалі кілька разів на рік випускати обігові пам’ятні монети, які щодня перебуватимуть у готівковому обігу і щодня нагадуватимуть українцям про героїзм та подвиги військовослужбовців. Так, цього року має з’явитися ще дві подібні обігові пам’ятні монети, присвячені Збройним Силам України.

Обігова пам’ятна монета “Сили підтримки Збройних Сил України” продовжує серію “Збройні Сили України”. На реверсі монети зображені емблема та гасло Сил підтримки ЗСУ: “Завжди поруч”. Аверс монети – ідентичний із аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року, на ньому в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту зображено номінал монети, рік карбування та герб України. 

Як і всі інші обігові монети України, пам’ятна монета “Сили підтримки Збройних Сил України” є обов’язковою до приймання за її номіналом для всіх видів готівкових платежів. 

У НБУ зазначили, що реалізація таких монет як нумізматичної продукції банками-дистриб’юторами не здійснюватиметься. Нацбанк підкріплюватиме обіговими пам’ятними монетами банки та СІТ-компанії для подальшого видавання їх клієнтам. Прийматися ці монети від клієнтів також будуть як звичайні обігові монети номіналом 10 гривень. Поступово в готівковий обіг буде введено майже 10 млн таких обігових пам’ятних монет. 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.