В Україні вперше пересадили кістковий мозок від неродинного донора, якого знайшли всередині країни

Мама хлопця зазначила, що не знає хто став донором, але для них з сином він герой.

11.05.2023
В Україні вперше пересадили кістковий мозок від неродинного донора, якого знайшли всередині країни

З лікарні “Охматдит” виписали пацієнта, якому вперше в Україні зробили трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора українця.

Як йдеться у повідомленні “Охматдиту”, 18-річний Олег Шевченко з Павлограда Дніпропетровської області 11 травня виписується з лікарні після успішної трансплантації кісткового мозку (ТКМ).

“Вперше в Українському реєстрі донорів кісткового мозку знайшли збіг з людиною з України. Так невідомий українець врятував життя Олега”, – йдеться у повідомленні.

Лікарі “Охматдиту” розповіли, що минулого літа Олегові стало зле. Спочатку батьки подумали, що у дитини тепловий удар. Однак після аналізів стало зрозуміло: у дитини апластична анемія у важкій формі. Лікування розпочали у Регіональному медичному центрі родинного здоров’я у Дніпрі.

“Але очікуваних результатів досягнути не вдалось і постало питання про проведення неродинної ТКМ”, – йдеться у повідомленні.

Як пояснив завідувач відділення ТКМ Олександр Лисиця, до повномасштабного вторгнення донорів знаходили з усього світу і їх стовбурові клітини могли доставити в Україну літаком. “Зараз цей шлях ускладнився: спочатку клітини доставляють до Польщі, далі курʼєр перетинає з ними кордон і наземно везе до Києва. Час у цій ситуації критичний: від часу забору до трансплантації має минути не більше 72 годин”, – пояснив фахівець.

Засновник українського реєстру донорів кісткового мозку Роман Куць зазначив: “Зараз в українському реєстрі є 8840 потенційних донорів. У нас пішло 5 років роботи, віри, наполегливості, рішучості, впевненості, свідомості та великої любові, щоб вперше для пацієнта знайшли неродинного донора в Україні”.

Мама Олега, Ірина не стримує своїх емоцій, коли говорить про добродія, який поділився стовбуровими клітинами з її сином: “Ми не знаємо, хто це, але для нас донор — герой. На наше щастя, якась чужа людина підійшла як донор і дала єдиний шанс моєму синові на життя”.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.