Благодійний фонд Козицького у межах проєкту “Вій” передав на передову 200 бойових дронів

До кінця літа нашим оборонцям на різних напрямках планують доправити тисячу дронів.

10.05.2023
Благодійний фонд Козицького у межах проєкту “Вій” передав на передову 200 бойових дронів
Фото: Максим Козицький

Як повідомив очільник Львівської ОВА Максим Козицький 100 бойових дронів уже на передовій, ще сотню передали сьогодні, 10 травня. Загалом у проєкт “Вій” інвестують 1 мільйон доларів.

“Фонд Козицького мій батько, Зіновій Козицький, заснував у 2022 році, щоб допомагати нашій армії боронити країну. За цей час фонд ініціював багато проєктів для допомоги військовим і вимушеним переселенцям. За підтримки фонду відомі митці України говорять правду про російсько-українську війну на світовій арені. Лише у забезпечення ЗСУ минулого року фонд інвестував три мільйони доларів”, – розповідає Козицький.

На відео видно, як FPV-дрон «камікадзе» знищує ворога в бліндажі. Це бойова одиниця з ескадрильї бойових безпілотників. До такої ескадрильї входять два квадрокоптери Mavic, пульт та 20 дронів-камікадзе. «Камікадзе» можна застосувати лише раз, все інше – багаторазово.

Щоб керувати одним таким механізмом, потрібно троє людей. Оператор бачить все у режимі реального часу. Це також важливо, щоб мати підтвердження, що ескадрилья не атакує цивільні цілі. Такий дрон може досягти мети на відстані до 7 кілометрів. Ефективно працює як проти живої сили противника, так і проти броньованої техніки.

В межах проєкту «Вій» фінансують виготовлення дронів, а також навчання операторів та передають пристрої за запитом військових формувань, які виконують місію на найскладніших напрямках.

Після передачі тисячі дронів, наступна ціль – 10 тисяч, щоб кожна українська бригада мала бойові пташки.

“Вій, персонаж української демонології, перейшов на сторону добра та справедливості і тепер допомагає українській армії суттєво прорідити ряди справжніх демонів, які прийшли до нас із війною”, – підсумував Козицький.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.