Поляки розслідують махінації з українським технічним зерном

Технічне зерно продавалося як продовольче.

09.05.2023
Поляки розслідують махінації з українським технічним зерном
Фото: умовне

Жешувська прокуратура розслідує шахрайські схеми з імпортом технічного зерна з України, пише Rzeczpospolita, передає Forbes.

Лише за два тижні розслідування встановили десятки компаній та кілька тисяч тонн зерна, яке привозили з України та продавали, приховуючи його походження та призначення.

На підставі аналізів Податкової служби щодо імпортерів технічного зерна з України було розпочато багато митних і податкових перевірок, які підтвердили порушення. Зазначається, що українське технічне зерно, яке ввозилося до Польщі у великих обсягах, практично не підлягало прикордонному контролю й одразу після ввезення в країну реалізовувалося.

Технічне зерно можна використовувати як паливо, для виробництва, наприклад, технічного етанолу або як біокомпонент для біопалива. 

Проте українське зерно, яке ввозиться як технічне, пропонувалося польським компаніям – млинам і комбікормовим заводам – як вітчизняне та продовольче. В результаті зерно, на яке не поширюються стандарти виробництва чи транспортування ЄС, змішувалося з польським і перероблялося на борошно чи фураж. Таке шахрайство у великих обсягах карається позбавленням волі терміном до 10 років.

Жертвами схеми стали відомі польські виробники борошна, наразі у всіх цих справах ведеться судовий розгляд. 

«Зараз ми ведемо сім спільних проваджень. Загалом вони стосуються кількох мільйонів кілограмів зерна і створення кількох десятків субʼєктів. Це компанії, які ввозили товари до Польщі, і ті, які потім ними торгували», – сказала Ханна Бернат-Ложанська, прессекретарка обласної прокуратури в Жешуві, де зловживання зерном розслідує група прокурорів.

Наразі загальна кількість ошуканих компаній встановлюється, зазначає речник.

Нагадаємо, польські фермери з осені 2022 року протестують, вимагаючи в уряду пільгових кредитів, посилення прикордонного контролю з Україною та фінансових компенсацій.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.